Захворюваність органів дихання дітей та дорослих у Нетішині може бути пов’язана зі шкідливим виробництвом

Міський голова Олександр Супрунюк провів нараду, на яку виніс складне проблемне питання, пов’язане з виробництвом у промисловій зоні міста деревного вугілля. Про це повідомляє Нетішинська міська рада.

Начальник відділу охорони навколишнього середовища ВП «Хмельницька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Левицький, в ході обговорення питання, зазначив, що викиди в повітря – це ще не найстрашніше, набагато гірше – куди діваються відходи. Адже, для прикладу, з чотирьох тонн деревини тільки одна тонна (четверта частина) є кінцевим продуктом – деревним вугіллям, а 50-55 відсотків – це рідкі відходи, що реально можуть призвести до забруднення ґрунтів, а надалі – річки Горинь та артезіанської свердловини.

Начальник КМЗ НМР «СМСЧ міста Нетішина» Василь Пословський виклавши точку зору медицини, повідав, що, згідно з проведеним аналізом, останнім часом частіше фіксується захворюваність органів дихання серед дорослих за рахунок ОРЗ і бронхіту та відзначив динаміку захворюваності серед дітей на алергічний риніт. «Не виключено, що причина цьому – господарська діяльність, пов’язана з випалюванням вугілля. Їдкий запах зранку відчутний у частині приміщень СМСЧ міста» – підсумував він.

Міський голова, підбиваючи підсумки наради, сказав: «Якщо хочемо навести порядок у нашому місті, ми повинні виробити план дій», і запропонував створити тимчасову робочу групу за участю представників відповідних державних відомств, депутатського корпусу, громадських організацій задля вивчення усіх необхідних моментів та вирішення питання по суті.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

 1. Смішно читати інформацію про шкідливе виробництво в місті, де розташовано і працює – АЕС!
  При зупинці на ППР, викид брудного йоду зашкалює… але місцева влада зі своїми “активістами” цього не помічають.
  Що до задимленості. У старій частині міста палять сміття, траву, топлять грубки, горять поля та таке інше, а Супрунюк (міський голова) переводить стрілки на “вугільників”.
  “Фахівцям” необхідно оперувати актами СЕС про заміри викидів, а не думками призначеного Супрунюком начальника комунальної МСЧ.
  Необхідно звернути увагу і на те, що запрошення включитися в робочу групу не було публічним, запрошення отримали лише ті ЗМІ і громадські організації які “годуються” з рук міського голови Нетішин.
  У когось може виникнути запитання, що це я так намагаюся захистити “вугільників”, може в цьому бізнесі є моя особиста зацікавленість?
  Немає. Ніякої зацікавленості в бізнесі з мого боку немає, як і немає фінансування мого постингу по даній темі.
  Пишу як громадський діяч, у якого є інсайдерська інформація яка дає відповіді на питання – чи зацікавлений міський голова Супрунюк в гонінні “вугільників”.
  Крім того, як особа зацікавлена в правдивості вихідної інформації, я став володарем копій первинних документів на відкриття виробництва та копій АКТу СЕС про відбір викидів з «бочок» в серпні місяці цього року.

  Міський голова Нетішина, Супрунюк, використовуючи своє службове становище, здійснює тиск на підприємців, які заважають йому в здійсненні його корупційних планів.

 2. Дійсно смішно… Навколо міст селяни палять що хочуть… Поля горять, димлять… Нікому діла нема, нікому нічого не смердить…. Те що на кордоні з Нетішиним стаціонарний пост облаштували ДЛЯ ПРОТИДІІ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЧУМИ, то про це взагалі ніде жодного слова від медиків… Зате головному лікарю заважають працювати запахи в лікарні…. Пане лікарю! Прибирати в лікарні треба і смердіти не буде… Нормальні люди так дома роблять – допомогає 100%!

 3. Мдя…. Читаючи подібну інформацію даєшся диву.
  Бочки димлять, дихати заважають… Товарише Супрунюк, а ваші бочки нікому не заважають дихати в білотинському районі? Чи, можливо, нетішинські бочки вам заважають розробляти проекти забудови промислової зони піонербази??? Можливо, саме через бочки, ви не можете освоїти “інвесторські” кошти?
  Хочеться сказати місцеві наші “владі” – досить думати лише про збагачення та пасквілі. Меньше ведіться на “Валєрині” байки та подачки в “пару” гривень. Він з вас іх витягне хі сторицею та підставить. Якщо ви читаєте це, то добре розумієте про що я кажу….
  А що до речі громадянки Ковальский – їй треба спочатку освіту толкову отримати, а потім йти в політику…
  А дим, то ви вийдіть ввечері до вулиці Шевченка, побачите як димлять “бочки” у вигляді палаючих торфянників острожчини та спалюванного сміття села Нетіши.

 4. Мене , як працівника ХАЕС цікавить інше… Мер збирає наради з цього питання і туди біжуть всі правоохоронці міста… Я правильно зрозумів, що якщо вони йому не підпорядковані, то вони просто залежні від нього? А що на цих “нарадах” роблять моі колеги з ХАЕС то взагалі питання велике…. Поясніть мені хоть хтось. Що в робочий час роблять на таких нарадах у мера працівники державного підприємства? Мало того, вони ще щось коментують, а потім ще обіцяють провести дослідження екологічності виробництва вугілля…))) чим ви будете досліджувати? Приладами , які візьмете на держпідприємстві? В робочий час? Та ви йдіть дивіться що на станціі робиться… Проблема на проблемі… Цікаво, хто з керівників ХАЕС , посилаючи на такі наради, допомагає мерові цькувати своіх політичних опонентів……? Отож…

 5. У моей внучки – ей четыре года – второй день температура 40 градусов – и никакими лекарствами не сбивается. Просьба быстро помочь.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.