На Хмельниччині за останній рік по корупційним статтям засуджено 44 особи

Видання «Наші гроші» проаналізувало, як в Україні (не)карають злочинців по корупційним статтям Кримінального Кодексу. Аналіз вироків по корупційних злочинах за цілий рік показав, що в Україні продовжує діяти табу на притягнення VIP-чиновників до відповідальності за корупцію.

Третина усіх присуджених покарань – штрафи, більшість з яких – до 20 тис грн. Ще третина – звільнені від покарання: левова частка, а саме 300 осіб, – це умовно засуджені, ще 25 осіб звільнені по амністії, і 11 – з інших підстав, як-то закінчення строків давності.

Що стосується Хмельницької області, то тут за останній рік суди винесли 38 вироків за корупційними статтями (ст. 191 – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; ст. 364 – зловживання владою або службовим становищем; ст. 368 – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою; ст. 369 – пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі; ст. 369-2 – зловживання впливом). У результаті покарання одержали 44 особи.

7-Таблиця_Кількість-вироків

Автори дослідження зробили ключові висновки, які є практично ідентичними для всіх областей України. Зокрема, високопосадовці, які все-таки отримали вирок, – це винятки, на які були свої причини; несуворе покарання. Дві третини засуджених отримали покарання у вигляді штрафів в основному до 20 тис грн. або умовного позбавлення/обмеження волі; правоохоронці за рік не привели до вироку жодної справи, де би йшлося не про найлегшу форму корупції «дав-взяв», а про махінації з офшорами чи припинення будь-якох зі схем, що процвітають роками (крадіжка рефінансу, тощо). Відтак, крупних відшкодувань в бюджет немає. Рівно як і притягнення цих осіб до відповідальності.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.