Скандальну будівля ПП “Ультрасервіс” біля Південного Бугу поки не зноситимуть. Зате зобов’язали повернути забудовану ділянку

Колегія суддів Рівненського апеляційного господарського суду скасувала рішення господарського суду Хмельницької області від 25 квітня 2016 року щодо знесення самочинно побудованого незавершеного будівництва бази відпочинку із поліпшеними апартаментами та кімнатами гуртожиткового типу на вул.Нижній Береговій, 2/4Б у Хмельницькому за рахунок приватного підприємства “Ультрасервіс”.

Про це свідчить постанова суду від 13 червня цього року.

Апеляція наполягає на тому, що виконком міськради 13 серпня 2015 року неправомірно скасував ПП “Ультрасервіс” містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на вул.Нижній Береговій, 2/4Б.

“Скасування рішення, на підставі якого між сторонами вже виникли певні правовідносини, суперечить принципу правової визначеності, що у своїй практиці використовує Європейський Суд з прав людини (наприклад, справа “Рисовський проти України” від 20.10.2011, заява №29979/04)… Окрім того, постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 27.01.2016 року відмовлено в позові Хмельницької міської ради до державної архітектурно-будівельної інспекції України, третя особа на стороні відповідача – приватне підприємство “Ультрасервіс”, про скасування декларації про початок виконання будівельних робіт від 21.05.2015 року №ХМ083151420262″, – говориться у постані рівненської апеляції.

Також суд дав трактування стосовно покликів на те, що забудована земля ПП “Ультрасервіс” належить до земель водного фонду із цільовим призначенням: 10.08. для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей. Зокрема, зіслався, що проектна документація прибережної захисної смуги не розроблялась, а її розмір (ширина) встановлено рішенням виконкому міської ради від 11.04.1996 №881, яке було прийняте вже після надання даної земельної ділянки в оренду приватному підприємству “Ультрасервіс”.

“Рішення про знесення (будівлі ПП “Ультрасервіс” – НГП) може бути прийнято лише за умов, що обєкт будівництва є самочинним будівництвом (існують підстави зазначені у ч.1 ст. 376 ЦК України) та є істотне відхилення від проекту або істотне порушення будівельних норм та правил. За відсутності істотного відхилення від проекту або істотного порушення будівельних норм та правил, правові підстави для знесення – відсутні”, – вважає суд.

Разом з тим, Господарський суд Хмельницької області 17 червня прийняв інше рішення, яким визнав недійсним договір оренди земельної ділянки №96-01-2013/1994210 від 02.08.2013р., укладений між Хмельницькою міською радою та ПП „Ультрасервіс. І зобов’язав фірму повернути земельну ділянку водного фонду площею 3800 кв. м. на вул. Нижня Берегова, 2/4Б у комунальну власність у попередньому стані.

Місцевий суд доказав, що спірна забудова знаходиться в межах прибережної захисної смуги, нормативні розміри якої встановлено у ст. 60 Земельного кодексу України та ст. 88 Водного кодексу України (від мінімального 25 м до максимального 100 метрів). А саме – забудована земельна ділянка на вул. Нижня Берегова, 2/4Б, проходячи по самому урізу водного обєкта, має найбільшу ширину 29,06 м.

Водночас до кінця невідомо, як ПП “Ультрасервіс” може реалізувати це судове рішення. Адже на момент підписання договору оренди у 2013 році готовність незавершеного будівництва об’єкта нерухомого майна бази відпочинку та літнього торгівельного майданчику на вул. Нижній Береговій, 2/4Б становила 5%. Про це свідчить довідка БТІ від 27 березня 2013р. №127/01-15.

Наразі ж на цій ділянці практично завершені зовнішні будівельні роботи та зведено 5 поверхів.

Фото НГП

Фото НГП

Фото Миколи Заганяча

Довідка НГП. 27 січня ц.р. Хмельницька міська рада відмовилася від поновлення договору оренди землі ПП “Ультрасервіс”, що на вулиці Нижня Берегова, 2/4-Б площею 3800 кв. м.

Прокуратура Хмельницької області виявила факт зловживання службовим становищем посадовими особами управління архітектури і містобудування Хмельницької міської ради, реєстраційної служби міськрайонного управління юстиції в інтересах приватного підприємства, що спричинило тяжкі наслідки державі.

За даними Єдиного державного реєстру, заснивником і бенефіціаром ПП “Ультрасервіс” виступає Ольга Плейзор з Хмельницького.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 20

 1. Це було зрозуміло з початку цієї тяганини, юридичний відділ Хмельницької міської ради нікчемний(Ні на що не здатний), а свої рішення міській владі, потрібно приймати і відміняти своїми повноваженнями, делегованими їй громадянами міста дотримуючись Конституції України і законів відповідаючим її змісту.

  • Найгірше з цього, що господарський суд йде на поводу у міської ради і приймає завідомо незаконне рішення під тиском псевдоінтересів громади, яка чомусь закриває очі на ряд інших будівництв по суперфіцію що становлять надто більшу загрозу

  • Юристи міськради абсолютно ні причому вони і так зробили багато а це все недолугість і тупість Симчишина який вирішив пропіаритися на даному будівництві

   • що зрозуміло? місто виграло всі суди першої інстанції.
    і нове рішення про повернення земельної ділянки в тому вигляді, якому брали – це те саме знесення.

    де виграють суди забудовники? всі. в Рівному і Вінниці. в апеляційному, де набагато легше домовитися і повирішувати.

   • лільку на мусор

 2. А де на сьогодні є наш мер де судові позови по парадізу по кварталу резиденції по Подільській і ще ряд незаконних будівництв але напевно Сичишин вже все порєшал для блага партії і свого особистого хабарник очковтіратєль

  • А будівля бази відпочинку навіть дуже класна люди добрі подивіться самі і я надіюсь що здоровий глузд переможе

  • по резиденції – провадження в прокуратурі, містобудівні не дали,
   по кварталу – суд у Вінниці.

   • а може все таки дали ))) дехто з міської ради захотів і рибку зїсти і на х*й сісти, відкрито провадження за перевищення службових повноважень посадовими особами міської ради, після суду побачим хто є хто

   • шо за квартал ?

 3. Юристів міськвиконкому паскудити не має підстав, так як завжди остаточне рішення що і як робити вирішує завжди міський голова. Використання суду у розгляді спірних питань є цивілізованим шляхом. Однак на стадії виконання судових рішень завжди може бути компроміс підтверджений мировою угодою. Зносити будівлю явно абсурдно. Може цей будинок використати для дітей з дитбудинку чи інвалідів, тобто для людей, яких обділила доля. Мер та власник будинку повинні проявити мудрість.

 4. Про яку мудрість можна говорити коли Сичишин на прикладі Ультрасервісу хочить поставити всіх забудовників раком і щоб вони йому носили бабло не скільки можуть а скільки він скажить все для блага ВО Свобода і себе особисто апетити міського голови назбирати бабла на вибори в Верховну Раду

  • а я повністю підтримую Симчишина. З хаосом в забудові міста треба навести порядок. і потрохи цей порядок вже відчувається.

   • Особенно возле дворца пионеров чуствуэтся

    • возле дворца пионеров у застройщика есть полностью все документы и разрешения. Участок выделен в 2012 году, остальное октябрь 2015 года.
     предыдущая власть все узаконила полностью.

     • так в ПП “Ультрасервіс” теж на руках всі документи )) і шо саме узаконила попередня влада ? ділянка по Прибузькій, 5/1 як була рекреаційного призначення так і залишилась – а будуєтья житловий комплекс на 650 квартир, в генеральний план зміни не вносились ні при минулій владі ні при теперішній, чого Симчишин їм не скасовує містобудівні і в суди не подає щоб ДАБІ скасували декларацію ? зато широко афішують що будуить вносити зміни в ген план – от тоді ці всі справи узаконят.

 5. Кому заважає ця забудова? Невже простому хмельничанину? Як на мене, це хороше місце для будинку відпочинку, буде прибиратись пляж та територія, буде охорона, а не як тепер, де збираються наркомани на алкоголіки.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.