Депутати Красилівської районної ради провалили голосування щодо надання згоди на реформування друкованого засобу масової інформації газети «Красилівський вісник» та редакції газети «Красилівський вісник».
Це відбулося на черговій сесії 16 березня, повідомляє сайт районної ради.
Обранці відмовилися від того, щоб Красилівська районна рада виходила із складу співзасновників вищезазначеного засобу масової інформації з перетворенням редакції членами її трудового колективу в суб’єкт господарювання зі збереженням назви, цільового призначення, мови видання й тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації.
У результаті із 34 присутніх депутатів 30 проголосували “проти”. У числі противників роздержавлення комунального ЗМІ також виступив голова Красилівської райради Василь Пасічник і його заступник Микола Білик.
“За” голосував лише один депутат Володимир Снігур.
Нагадаємо, з 1 січня 2016 року набув чинності ухвалений у грудні 2015 року закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Він передбачає роздержавлення преси протягом трьох років: вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ або перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, на офіційні друковані видання.
На першому етапі, протягом першого року з дня набрання чинності законом, будуть реформовані ЗМІ та редакції, які звернулися з відповідними клопотаннями та були внесені до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Держкомтелерадіо.
Не пізніше 1 липня 2016 року видання та редакції будуть включені до переліку тих ЗМІ, що реформуватимуться на першому етапі.
Загалом же в Україні існує 555 комунальних видань.
Схожі матеріали:
- Кандидат від Порошенка та продавець риби з Нетішина перерахували “Слузі народу” 3 млн грн
- Депутати Хмельницької міськради дадуть комунальній газеті 1,7 млн. грн на роздержавлення
- Роздержавлені “Подільські вісті” і ще з десяток районок можуть одержати одноразову фінпідтримку
- Вже 10 комунальних ЗМІ Хмельниччини погодилися роздержавитись у першому етапі
- За рік на Хмельниччині скоротилося 65 друкованих ЗМІ