Красилівська райрада заблокувала роздержавлення своєї районки

Депутати Красилівської районної ради провалили голосування щодо надання згоди на реформування друкованого засобу масової інформації газети «Красилівський вісник» та редакції газети «Красилівський вісник».

Це відбулося на черговій сесії 16 березня, повідомляє сайт районної ради.

Обранці відмовилися від того, щоб Красилівська районна рада виходила із складу співзасновників вищезазначеного засобу масової інформації з перетворенням редакції членами її трудового колективу в суб’єкт господарювання зі збереженням назви, цільового призначення, мови видання й тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації.

У результаті із 34 присутніх депутатів 30 проголосували “проти”. У числі противників роздержавлення комунального ЗМІ також виступив голова Красилівської райради Василь Пасічник і його заступник Микола Білик.

“За” голосував лише один депутат Володимир Снігур.

zmi

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року набув чинності ухвалений у грудні 2015 року закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Він передбачає роздержавлення преси протягом трьох років: вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ або перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, на офіційні друковані видання.

На першому етапі, протягом першого року з дня набрання чинності законом, будуть реформовані ЗМІ та редакції, які звернулися з відповідними клопотаннями та були внесені до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Держкомтелерадіо.

Не пізніше 1 липня 2016 року видання та редакції будуть включені до переліку тих ЗМІ, що реформуватимуться на першому етапі.

Загалом же в Україні існує 555 комунальних видань.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

 1. Того ж дня дня красилівські депутати одностайно ухвалили ще й таке рішення:

  КРАСИЛІВСЬКА РАЙОННА РАДА ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
  СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

  РІШЕННЯ
  шостої сесії

  16 березня 2016 року №31
  м. Красилів

  Про ліквідацію КП «Красилівський
  телерадіоцентр»

  Керуючись пунктом 21 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до статті 111, 112 Цивільного кодексу України, рішення двадцять другої сесії районної ради від 26.03.2014 року №29 «Про ліквідацію комунального підприємства Красилівський телерадіоцентр», районна рада

  ВИРІШИЛА:

  1. Продовжити термін проведення ліквідації підприємства до 31 грудня 2016 року.
  2. Вивести зі складу ліквідаційної комісії, затвердженої рішенням двадцять другої сесії шостого скликання від 26 березня 2014 року № 29 «Про ліквідацію комунального підприємства «Красилівський телерадіоцентр»:
  – Якушеву Л. С.;
  – Мамаєву А. С.
  3. Ввести до складу ліквідаційної комісії, затвердженої рішенням двадцять другої сесії шостого скликання від 26 березня 2014 року № 29 «Про ліквідацію комунального підприємства «Красилівський телерадіоцентр»:
  – Білика М. М. – заступника голови районної ради;
  – Ковальчук Г. В. – начальника відділу юридичного забезпечення виконавчого апарату районної ради;
  – Кравець А. О. – начальника відділу забезпечення повноважень щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад виконавчого апарату районної ради.

  Голова ради В. Пасічник

  Однак жоден з тих депутатів і гадки не мав, що пункт 21 частини 1 статті 43 Закону України ”Про самоврядування в Україні” дає підставу районній раді на своєму пленарному засіданні вирішувати питання лише про врегулювання земельних відносин.
  На продовження ліквідації комунального підприємства він не має найменшого впливу. Тож даремно старались. Прокуратура дане рішення може скасувати.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.