Хмельниччина. Віхи-2015: затяжна турбулентність

Рік, що минає, пройшов для Хмельницької області (як і для всієї країни) у під диктовку “його величності” американського долара. На “бакс” молились біля валютних обмінників, плювались на ринках, автозаправочних станціях і крамницях. Зрештою, він спустошив кишені пересічних мешканців, несамовито розкрутивши маховик інфляції.

За інформацією Головного управління статистики в області, за січень-листопад 2015-го рівень інфляції на Хмельниччині зріс до 41,5%! Для порівняння: за весь 2014-й знецінення гривні в регіоні становило 23,7%. Зважаючи на закладений курс долара в держбюджеті на 2016 рік (понад 24 грн/дол.), прогнози про покращення життя виглядають малоприємними.

Команда Незалежного громадського порталу традиційно підбиває підсумки прожитого року, виокремлюючи найбільш вагомі події. Їхня інтерпретація дає можливість переосмислити та зробити певні висновки.

Фото kharkov.ua

Фото kharkov.ua

 

Тарифоманія року — хмельницька мерія батогом приструнювала приватних перевізників і власників пижиків. Корінь зла, який зробив нестерпними відносини вже колишніх керманичів Хмельницького і перевізників, криється в обвалі гривні. Підвищення цін на пальне і автозапчастини спровокували здорожчання проїзду на 50 копійок у громадському транспорті обласного центру. Ближче до місцевих виборів можновладці через рішення виконкому і сесії забрали у перевізників раніше “накинутий” тариф, мотивуючи незначним падінням вартості дизпального. Це спровокувало бойкот і скандали довкола міських пасажирських перевезень. Розв’язка цього клінчу була болісною: представники влади не пройшли крізь виборче сито і втратили владні повноваження. Перевізники ж залишилися з носом.

Недолюстрація року — гості з Мінюсту не знайшли на Хмельниччині осіб, котрі підпадають під закон про очищення влади. Гучні заяви Прем’єра Арсенія Яценюка, озвучені на виїзному засіданні Кабміну в Хмельницькій облдержадміністрації, не знайшли під собою реального викриття. Як з’ясувалося, главі уряду поскаржилися, що в області на керівних посадах втрималися чиновники часів Януковича і тепер “перефарбувалися” у потрібні кольори. Запрошена комісія з Міністерства юстиції України не підтвердила цих фактів. Лишень наголосила: ті, кого треба люструвати, вже звільнені.

Втікачі року — міліція області два місяці виловлювала шістьох засуджених, котрі втекли під час етапування з поїзда. Виглядало, як гостросюжетному фільмі: перестрілка бойовою зброєю між правоохоронцями і етапованими втікачами; прочісування районів області із залученням гелікоптерів; тиражування фотороботів небезпечних осіб. У підсумку міліція зберегла честь мундира, а затримані гарантовано збільшили собі термін позбавлення волі.

Антибудівельники року — у Хмельницькому оголосили війну хаотичній забудові. Було публічно заявлено про, щонайменше, п’ять об’єктів нерухомості комерційного призначення, що зводяться в місті з порушеннями. У якийсь момент складалося враження, що окремі із забудовників стоять за крок від всенародної ганьби, яка мала б виллятися у знесення будівель. Натомість у сухому залишку маємо “мир-дружбу-жувачку” — будівництво сумнівних об’єктів на етапі завершення, а зведені торговельні площі куплені/орендовані новими власниками.

Вибори року — нардеп-олігарх Олександр Герега посилив політичний вплив на Хмельниччині, завівши свою партію За конкретні справи до місцевих рад. Майже 6 мільйонів гривень (це офіційні дані) і пару місяців знадобилося відомому бізнесмену-політику, аби збудувати в області партійний “Епіцентр”. Враховуючи вкладені чималі інвестиції, проект “За конкретні справи” повинен бути довгограючим.

Ребрединг року — у Хмельницькому зявилася патрульна поліція. 256 молодих юнаків і дівчат на 19 “Тойотах” обіцяють тримати громадський спокій обласного центру. Їхнє київське керівництво також гарантує забезпечувати всім необхідним, починаючи від достойних зарплат і закінчуючи пальним. https://ngp-ua.info/2015/12/25169 Чи відбудеться на ділі реформа патрульної поліції, звіримо через рік.

Бунт року — аграрії Хмельниччини протестували проти відміни податкових пільг і нового латифундиста. Наприкінці року працівники тракторів і комбайнів разом зі своїми власниками запустили аграрний “Майдан” і перекривали  дороги державного значення. Він мав на меті донести до центральної влади негативні наслідки від скасування спецрежиму оподаткування АПК. Поки що всі спроби і дії аграріїв — в молоко.

Іншим фронтом представники великих агрохолдингів і фермерських господарств краю ополчилися проти “Агрохолдингу 2012” — нової структури нардепа Гереги, яка бажає інтегруватися в аграрну зону області. Вони заявляють, що новачок веде нечесну конкуренцію і скопом забирає у них селянські паї. Щоправда, фінансові пропозиції “Агрохолдингу 2012” зовні виглядають привабливішими. Однак що ховається за цією обгорткою, поки залишається загадкою.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
NGP

NGP

Редакція "Незалежного громадського порталу"

Один коментар

  1. Вибори століття- в Хмельницькому депутатами стали: навіть водій маршрутки, членами виконкому- просто безробітний хлопака.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.