Заручник великої партійної гри

Ви для мене — людина Мельника”, — такий діагноз поставив новообраний міський голова Хмельницького Олександр Симчишин одному чиновнику з вертикалі міської влади. Після цих слів перебування цієї особи в органах влади має лічені дні.

Ніхто не сумнівався, що молодий “свободівець” особливо буде церемонитися з кадрами свого попередника. Тим паче, що деякі з них давно заслуговують на заслужений відпочинок.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Перші “чистки зачепили ті посади, що найближче розміщені до міського голови у владній ієрархії. Заступники градоначальника з колишньої команди без зайвого шуму залишили посади. “З керівником апарату виконкому Людмилою Черевченко ми попрощалися з по-європейськи”, — під час сесії сказав Симчишин, не уточнивши, що воно таке “по-європейськи”.

Єдиним, хто вичікував пропозиції від нового міського голови, виявився заступник мера з питань ЖКГ Анатолій Нестерук. Як не парадоксально, але цей посадовець влаштовував, як попередників, так і Симчишина.

Відбір кандидатів на посади заступників Хмельницького міського голови проходив за сімома замками. До місцевих ЗМІ за тиждень кадрових перетасовок долітала різна не підтверджена інформація. Буцімто, правою рукою Симчишина мав стати непереобраний голова обласної ради Іван Гончар, а посада керівника апарату виконкому мала дістатися екс-керівниці апарату ОДА Лесі Стебло.

Та Симчишин багатьом поплутав карти. Його кадровий вибір породив більше запитань, ніж відповідей. Адже спеціалістів, яких депутати міської ради завели до влади з подачі нового мера, важко назвати “людьми Симчишина”. Більшість з них (прямо чи опосередковано) мають зв’язок зі “старшими братами” по ВО “Свобода” і, очевидно, що не без їхньої згоди вони посіли високі крісла в мерії. Отож, виходить, що це такий відкуп перед партійними побратимами за мерську перемогу у Хмельницькому. Чи ми помиляємося?

Найнесподіваніше призначення, чи то пак обрання заступником міського голови з фінансів та інфраструктури стосувалося киянина Андрія Бондаренка. Як для чиновника периферійного рівня, у нього непоганий кар’єрний стрибок — з березня до грудня 2014-го був заступником Міністра інфраструктури України. На сьогодні пан Бондаренко працює помічником-консультантом нардепа-“свободівця” Андрія Іллєнка.

Андрій Бондаренко

Андрій Бондаренко

Нам вдалося в кулуарах поспілкуватися з уже новим завінфраструктурою Хмельницького. Сказав, що запросив працювати до 260-тисячного міста Симчишин, але перед цим він порадився з вищим керівництвом партії.

“З того, що я побачив, — це непрозорий міський бюджет. Мешканці не знають на що і куди витрачаються гроші. Зокрема, це благоустрій, дороги, капітальне будівництво. Тому хочемо зробити бюджет максимально прозорим”, — наголосив він.

Вплив на Симчишина зберіг народний депутат VII скликання і діючий голова Київської обласної організації ВО “Свобода” Ігор Сабій. Він у мерії має дві людини: колишнього помічника-консультанта Володимира Гончарука, який посів крісло заступника з економічних питань та дружину Юлію Сабій, якій відвели посаду керуючої справами виконавчого комітету.

Володимир Гончарук

Володимир Гончарук

Юлія Сабій

Юлія Сабій

Ще одна “свободівка”, якій включили зелене світло у мерії, Галина Мельник. Вона директорує у 28 школі, а тепер відповідатиме за гуманітарну сферу обласного центру.

Галина Мельник

Галина Мельник

Своїм серед “чужих” має стати заступник з питань ЖКГ Анатолій Нестерук, якого депутати повторно переобрали на займану посаду.

Анатолій Нестерук

Анатолій Нестерук

Окремі хмельницькі активісти у “Фейсбуці” встигли посперечатися з Симчишином за кадрові питання. Вони звинуватили його у відсутності прозорого відбору кандидатів на посади заступників. Відповідь не забарилася і вмістилася у розлогий допис, де мер пояснює, що по-іншому поступити не міг, оскільки, “знаючи специфіку ради, усі б кандидати пролетіли без варіантів”.

sym

Щоб якось зберегти обличчя, Олександр Сергійович заявив, що скоротив одну посаду свого заступника, чим зекономив декілька тисяч гривень для бюджету.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 35

 1. Нагадує серіал “Слуга народу” там він також “своїх” взяв, поживемо побачимо, тому що дійсно, навіть якщо взяти туда “професіоналів” краще не буде, бо ті шкури знають як дерти бюджет, а цим людям що він обрав я сподіваюсь він довіряє

 2. Не погоджуюся. Симчишин всіх вас здивує. Це дуже хитрий і розумний жук. Там швидше партія заручник його ігор

 3. Поясніть мені тупому: причому тут Стебло?

 4. Все звелось до працевлаштування сабійових людей. Виходить містом керує сабій а він дуже непорядний.

 5. жаль Хмельничан

 6. Свобода домовилась із герегівцями і лабазюківцями. Цікаво якою є ціна договорняка. Маємо в міській раді ширку. Майданівці не зрозуміли, сплять.

 7. Це Стебло думала що вона в команді Симчишина,она давним давно всім розповіла,що іде керівником апарату,а її і тут прокатили,бо знає мер її надзвичайно великий потенціал.Нехай рот прикриє трохи і заховається в камишах.

  • ПРО ЯКУ КОМАНДУ МОЖНА ГОВОРИТИ ЗГАДУЮЧИ СТЕБЛО… КОЛИ ВОНА БУЛА В “УДАРІ” —кидала всіх однопартійців напризволяще …І ГАЛИНУ ГУЛКО … І НЕЛЮ ШПУЛАК… І ЛЕОНІДА ПРУСА .. і ОЛЕКСАНДРА КОРНІЙЧУКА… ГОЛОВНЕ ДЛЯ СТЕБЛО—-дорватися до корита та повідпихувати від нього УСІХ–і своїх ..і чужих !!!

 8. симчишин мудрий та порядний ,з містом буде все гаразд,чого незкажеш про область з таким кирівнитством

  • Да, порівняння міста і області – точно не на користь області. Дві сесії і там і там, а все як небо і земля. і по роботі за перші дні відчувається велика різниця

 9. Скажіть, який із сабійовою дружини професійний,досвідчений держслужбовець-керівник апарату.Саша не зміг відмовити!?

 10. папиратрахивал всех ))

 11. стаття на рівні бабських чуток. назвати Гончарука людиною Сабія це просто розмішити всіх курей області.

 12. “щирий українець” Герега командирував до виконкому голову єврейського осередку Ігоря Ратушного

  • Нічого дивного.в Ратушного пару років працював Симчишин. Писав про гарні справи єврейської громади.

   • Ратушного впихнули через герег, за нього голосували. кожна партія подала кого хотіла

    • Впихнули то через герег, але спільне минуле повязує, не чужий так би мовити.

 13. Хто мені скаже, де тут велика партійна гра?

 14. Симчишин виступав сьогодні на громадській раді. Після виступу недовіра змінилася на сподівання, що місто має достойного мера. і правда, сесії йдуть спокійно, по бюджету помогли людям: вчителям, лікарям. Електронні звернення зробили, видно роботу в перші дні. і нема пустих обіцянок і брехні.

  • За зарплату і індексацію дякують вчителі. Це велика робота. Ми дякуємо.

   • Кому ти ліпиш, це просто тікучка, так само робили і при Мельнику та Чернелевському. Індексацію і втому році робили, по затому

    • ліпиш ти, індексацію завжди платили з державного бюджету. це уряд має платити.

     • Індексацію з міського бюджету бюджетникам платили в усьому 2015 році, платив тільки Хмельицький. Не треба прибріхувати про якісь особливі подвиги, це зайве.

    • пр Мельнику і Чернилевському людей в отпуск за свій рахунок виганяли в грудні, а зараз нікого не відправили і зарплату заплатили ще й з надбавкою.

     • в тебе язик не болить після дуполизання? напевно хочеш начальником якогось управління бути! Пояснюю, надбавки до зарплати вчителям профінансованні з держбюджету, на останій сесії подивись зміни до бюджету, субвенції розподіляли цільові. То ти маєш кричати Яценюку дякую, так?!!! Чи якщо це уряд, то ганьба?

 15. Ой не кажіть гоп! Ще рано щось казати. Час покаже!

 16. А куда вы дели Лесюньку? Возьмите хотя бы дежурной,она так громко разговаривает.Уже вижу ее вместе с Ратушным хитрым возле входа!

 17. Дайте людині хоча б пів року,він розбереться.А те що тягне Ратушного,напевне за щось відпрацьовує.Цей ж…. лізе всюди,нехай покаже свої машини,хати і ресторани.заробив на чесну зарплату?Тоді яка в нього була?Коли в Хеседі надзвичайно малі зарплати.Дивна ситація,балотувався Пан ратушний від гереги,щось уже придумав.Окрім грошей йому нічого не потрібно,дають гроші за кордону,от він на них і живе,непогано живе.Така його сутність,і не їде нікуди.

 18. Що не кажіть, а подзвониш Симчишину про проблему і на наступний день вже роблять

 19. Я не голосував за діючого мера, як до речі і більшість хмельничан, але доля міста мені не байдужа , тому уважно слідкую за його першими кроками, заявами та новими обіцянками. Трк “Місто” передача “10 хвилин з міським головою” представляючи нового заступника Бондаренко міський голова каже , що це людина з досвідом роботи начальником управління фінансів Дніпропетровськоі обладміністраціі. Круто , чи не так. Не так пан Бондаренко займав посаду начальника якогось там управлінням в складі Головного фінансового управління ДОДА. Для чого вже в першому інтерв’ю ця дріб’язкова по дитячому дурна , безцільна неправда. Якщо таке в дріб’язку то як буде в серйозних питаннях. Як там в Булгакова “господин соврамши”?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.