Вибори секретаря Хмельницької міськради і заступників мера: онлайн-трансляція

Сьогодні о 10 ранку розпочнеться друге пленарне засідання першої сесії Хмельницької міської ради сьомого скликання. Серед питань порядку денного – таємне обрання секретаря міськради і заступників міського голови.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Так, на крісло секретаря мер Олександр Симчишин висуватиме директора 14 школи і депутата від ВО “Батьківщина” Михайла Кривака. Ця кандидатура була попередньо обговорена фракціями.

Крім цього, посади заступників хмельницького градоначальника попередньо розподілилися: заступник з фінансів та інфраструктури Андрій Бондаренко, заступник голови з гуманітарних питань Галина Мельник, заступник з економічних питань Володимир Гончарук, керівник апарату міськради Юлія Сабій.

Команда “Незалежного громадського порталу” у режимі онлайн повідомлятиме читачам про перепетії у сесійній залі та кулуарах. Слідкуйте за нашими оновленнями.

9:54 Кандидат на секретаря ради Михайло Кривак: якби я не був упевнений у перемозі, то не йшов би. Я не люблю програвати.

10:06 Симчишин відкрив пленарне засідання. Зареєстровано 42 депутата.

10:10 Створилися фракції: ВО “Свобода”. Голова – Віталій Діденко

БПП “Солідарність”. Голова – Григорій Галкін

“За конкретні справи”. Голова Руслан Афійчук

ВО “Батьківщина”. Голова – Олександр Скочеляс.

Об’єднання “Самопоміч”. Голова – Віталій Худецький.

10:15 Симчишин: онлайн-трансляція буде здійснюватися на сайті міської ради вже на наступному пленарному засіданні сесії.

10:19 Свободівець Леонід Трач дав невеликий майстер-клас депутатам з української мови – “не вживайте відносини, краще взаємени”.

10:23 Затвердили 6 постійних депутатських комісій (у попередній каденції було 8).

10:25 Розглядається питання про обрання секретаря міської ради. Мер висунув Михайла Кривака з ВО “Батьківщина”.

10:33 Кривак: депутати непокояться, щоб не ділили на “своїх” і “чужих”. Якщо мене оберуть, консолідуватиму всіх. Для мене основний критерій – довіра людей. Для мене немає кошніх комуністів і “регіоналів”.

10:37 Кривак: моя програма максимум – відкритість депутатського корпусу.

10:38 Кривак у кулуарах сказав НГП, що він не є кумом діючого мера Симчишина.

10:40 Лічильна комісія взялася за підготовку до голосування за секретаря ради. Тим часом сесія ради продовжується.

10:42 Головами постійних депкомісій стали: Анатолій Собко (“За конкретні справи”) очолив комісію з питань регламенту, депутатської діяльності, антикорупційної політики; Леся Герасимчук (ВО “Свобода”) – комісію з питань планування бюджету, фінансів і децентралізації; Андрій Кветко (БПП “Солідарність”) – комісію з питань містобудування, земельних відносин та охоронинавколишньогго середовища; Олег Певнєв (ВО “Батьківщина”) – комісію з питань роботи ЖКГ, приватизації і використання майна громади; Ігор Добжанський (партія “Поруч”) – комісію з питань соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики та дерегуляції; Людмила Головко (“Самопоміч”) – комісію з питань охорони здоров’я.

10:55 Обранці приступили до таємного голосування з питання обрання секретаря ради. Щоб бути обраним, пану Криваку необхідно набрати 21 +1 голос.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

11:25 Михайло Кривак – секретар міської ради! “За” – 42 обранця, тобто весь депкорпус, плюс мер. Як казав нещодавно один депутат з обласної ради, “повний одобрямс”.

11:30 Симчишин – Криваку: неймовірний аванс і зобов’язання перед усіма.

11:31 Склад виконкому затверджено у кількості 13 осіб.

11:35 Депутати звільнили Людмилу Черевченко з посади керуючої справами виконкому. Симчишин: ми попрощалися з нею по-європейськи.

11:38 Розглядають кандидатів на заступників мера: Андрій Бондаренко, Володимир Гончарук, Галина Мельник, Юлія Сабій (ВО “Свобода”), Анатолій Нестерук.

12:00 Начальник фінуправління Наталія Степанова: за 9 місяців міський бюджет не виконаний за надходженнями від нерухомого майна та акцизного збору. Загалом, перевиконання бюджету становить понад 5%.

12:02 Почалося таємне голосування за кандидатів у заступники міського голови і персональний склад виконкому. Зокрема, кожна політична сила, представлена у раді, делегувала по одному представнику до виконкому. Зокрема, ВО “Батьківщина” – Богдана Лукашука (син екс-нардепа Олега Лукашука), БПП “Солідарність” – Сергій Мандзій (екс-претендент у мери, посів третє місце), партія “Поруч” – Валерій Мурза (колишній депутат обласної ради від “Батьківщини”), ВО “Свобода” – Василь Новачок (тммчасово непрацюючий), “За конкретні справи” – Ігор Ратушний (директор благодійного фонду “Хесед –Бешт), Об’єднання “Самопоміч” – Юрій Самолюк (екс-кандидат у мери Хмельницького).

Оголошена перерва у роботі сесії.

12:18 “Батьківщинівець” Лев Бірюк у кулуарах: я запропонував кандидатам у заступники мера і секретарю ради пройти “детектор брехні” на предмет можливих корупційних діянь. Вони дали усну згоду.

13:00 Нові заступники Симчишина: заступником мера з фінансів та інфраструктури став теперішній помічник-консультант нардепа-“свободівця” Іллєнка Андрій Бондаренко (41 “за”, 3 “проти”);  заступником міського голови з гуманітарних питань обрано депутата і діючого директора 28 школи Галину Мельник (39 “за”, 3 “проти”); заступником з економічних питань – колишній депутат міськради від “Свободи” Володимира Гончарука (42 “за”, 1 “проти”); заступником з питань ЖКГ – Анатолія Нестерука (40 “за”, 3 “проти”); керівником апарату міськради стала дружина екс-нардепа ВО “Свобода” Юлія Сабій (39 “за”, 3 “проти”).

13:03 Крім цього, до складу виконкому пройшли висуванці фракцій: Сергій Мандзій (БПП “Солідарність”) – 36 “за”, 7 “проти”; Богдан Лукашук (ВО “Батьківщина”) – 37 “за”, 6 “проти”; Валерій Мурза (партія “Поруч”) – 31 “за”, 12 “проти”; Василь Новачок (ВО “Свобода”) – 42 “за”, 1 “проти”; Ігор Ратушний (“За конкретні справи”) – 34 “за”, 8 “проти”; Юрій Самолюк (Об’єднання “Самопоміч”) – 42 “за”, 1 “проти”.

13:21 Обранці внесли зміни і доповнення до бюджету-2015. 400 тис. грн додали на одноразову матеріальну допомогу малозабезпеченому населенню; 1,5 млн. грн – на капремонт приміщень дитсадка №36; фінансова підтримка “Електротранс” – 2,5 млн. грн.

13:30 Симчишин – депутатам-“вигукувальникам”: слово надаю я.

13:34 Окремо на сесії пройшло затвердження оплати праці мера, його заступників і секретаря. Зокрема, визначені надбавки і доплати: за ранг, вислугу років залежно від стажу, за доступ до державної таємниці, за високі досягнення у праці або виконання важливої роботи в розмірі 50% від посадового окладу, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових проблем та на оздоровлення.

Крім того, Симчишину надали право зменшувати розмір премії секретарю ради та заступників міського голови у разі погіршення якості їхньої роботи.

13:40 “Різне”. Лев Бірюк нагадав про новообраним заступникам мера про дану обінянку пройти “детектор брехні”.

13:41 Симчишин: а давайте це проведемо у сесійній залі.

13:43 “Свободівка” і новий зам Симчишина Галина Мельник: як почнеш, так і поїдеш… Всі сподіваються тільки на “Свободу”. (Ця фраза викликала ледь чутний гул серед депутатів – НГП). Але давайте разом тягнути воза.

13:48 Під кінцівку порадував всіх найстаріший обранець  Леонід Трач: нормальне представництво Хмельницької міської ради – один депутат від тисячі. Тобто не 42, як є зараз, а 204 депутата!

Дякуємо всім, хто нас читав!

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

 1. хороший формат висвітлення! подобається

 2. пєвнєв ще той контролер для майна громади!)))
  гірше тільки обрати Афійчука головою земельної комісії!)

 3. старому нех..й чим зайнятись

  • Оце команда замів? Гончарук- це просто пі..ць якийсь, патріотичні вуса, (ну хто буде сприймати його крім вуличних горлопанів і базарних продайпівсвітерів). По Ленінськи(кухарка рулить)
   Галя Мельник-( такса 300 баксів). Що ж, хозяйновита, але її рівень школа, де усім підлеглим, крім пари сраколизів, винісла мізги. Мяко кажучи жаль тих хто під нею буде.
   Бондаренко- це агент впливу Коломойського, Спитайте які інтереси компаній він продвігав в мін інфрастр.

 4. Дуже схожий на Чернилевського, це мабудь сучасний “дресс код”?

 5. на лисих мода)))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.