Хмельницький АМК допоміг сину екс-мера розірвати угоду про соцекономічне партнерство, нав’язану міськрадою

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України визнало антиконкурентними дії Хмельницької міської ради.

Як повідомляє прес-служба облвідділення, Хмельницька міська рада зобов’язала ПП ринок «Ізіда» укласти угоду про соціальне економічне партнерство.

Згідно з рішенням Хмельницької міської ради від 30 жовтня 2013 року №78 «Про місцеву ініціативу фізичних осіб-підприємців та найманих працівників, які здійснюють підприємницьку діяльність на речовому ринку приватного підприємства-ринок «Ізіда» та укладання нового договору оренди» міське комунальне підприємство-ринок «Ранковий» повинно укласти з приватним підприємством-ринком «Ізіда» договір оренди майданчиків для припаркування автотранспортних засобів та площ під торговельні місця, розташовані на Львівському шосе, разом з розміщеним на них майном, терміном на 10 років, за умови попереднього укладання угоди про соціальне економічне партнерство між Хмельницькою міською радою та приватним підприємством-ринком «Ізіда».

Таким чином, Хмельницька міська рада встановила умову – укладання угоди про соціальне економічне партнерство – для подальшого укладання договору оренди майданчиків для припаркування автотранспортних засобів та площ під торговельні місця між міським комунальним підприємством-ринок «Ранковий» та приватним підприємством-ринок «Ізіда».

Хмельницька міська рада припинила порушення законодавства про захист економічної конкуренції, прийнявши рішення від 26 серпня 2015 року №48 «Про внесення змін в рішення міської ради, втрати чинності пункту рішення та розірвання угоди про соціально-економічне партнерство за згодою сторін».

Як писав НГП, 3 вересня 2013 року Господарський суд Хмельницької області скасував рішення виконкому Хмельницької міськради, за яким земля під ринок і автостоянку “Ізіди” перейшла до комунального ринку «Ранковий».

Суд також скасував рішення виконкому від 23.05.2013 про втрату чинності рішення виконкому від 1997 року, згідно з яким ПП «Ізіда» отримало дозвіл на організацію речового ринку по вул. Львівське шосе, 25/1 у Хмельницькому.

У 1997 році ПП «Ізіда» уклала, а в 2008 році продовжила договір оренди на 6483 кв м під торгівельні місця і 1,17 га – для паркування автотранспорту (ринок «Ізіда»).

У листопаді 2012 року перед закінченням другого терміну оренди фірма звернулася до міського голови з проханням продовжити її ще на 10 років. Але отримала відмову. Однак згідно з договором, місцева влада мала це зробити за 3 місяці до закінчення оренди, а зробила це за місяць.

Фірма опротестувала рішення в суді. Місцевий та апеляційний суди визнали рішення виконкому недійсним.

ПП «Ізіда» звернулося також до суду щодо травневого рішення виконкому, яке скасовувало право оренди від 1997-го року. Суд визнав це незаконним, оскільки скасування рішення виконкому належить до компетенції міської ради, а не самого виконкому.

За даними ЄДР, засновником та кінцевим бенефеціаром ПП ринок «Ізіда» є син колишнього міського голови Хмельницького Сергій Чекман. Раніше до числа засновників входила Жанна Коліщак, дружина екс-голови Хмельницької РДА і місцевого бізнесмена Віктора Коліщака.

Як відомо, Михайло Чекман був мером Хмельницького протягом 1990-2002 років. Влітку 2002 року він разом із дружиною загинув в автокатастрофі. Іменем Чекмана названо школу в одному з мікрорайонів Хмельницького. На його честь також перейменовано центральний парк міста. Портрет Чекмана було надруковано на сувенірних марках, випущених у Франції, «для налагодження партнерських відносин між Україною та Францією».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.