В ОДА взялись за Довжоцький спиртзавод та агрофірму “Авіс” через нестерпні запахи

У вівторок в Кам’янці-Подільському під головуванням заступника голови облдержадміністрації Володимира Кальніченка відбулось розширене засідання робочої групи по вивченню ситуації, що склалась внаслідок діяльності Довжоцького спиртзаводу та агрофірми «Авіс».

Нагадаємо, що у липні 2015 року міськрайонним управлінням ГУ Держсанепідемслужби у Хмельницькій області проведено дослідження поверхневої води річки Смотрич і зроблено висновок, що у річковій воді, в районі, де впадає р. Дібруха, виявлено перевищення від норми за трьома показниками: по кольоровості – в 2 рази, по хімічному споживанню кисню – в 1,6 рази, по аміаку – в 2,5 рази. Також ,окрім «традиційного» запаху спиртзаводу було чути їдкий, трупний запах. В Кам’янці і районі кивають на спиртзавод і «Авіс».

Керівник МПД «Довжоцький спиртовий завод» ДП «Укрспирт» Олена Сущевська на засідання комісії відкидала всі звинувачення по трупному запаху та заявила, що «готова до співпраці».

«Я не думаю, що той запах, який з’явився цього року, нашого підприємства. У нас є свій запах і все населення знає його, звикло роками чути його, він ніяк не шкодить здоров’ю нашого населення. Я розумію, що воно (запах, – НГП) не потрібно місту, і це правильно», – заявила пані Сущевська.

Також вона додала, що Довжоцький спиртзавод єдиний в Україні виготовляє спиртові дріжджі та наразі в нашій країні з 20 таких заводів працює лише два, в тому числі в селі Довжок.

Оскільки представники «Авіса» на засідання не прийшли, той звинувачень в їхній бік майже не було. Щоправда, у висновку комісії про них не забули.

Так, робоча група вирішила в перших числах жовтня провести перевірку обох підприємств за участю профільних служб та громадськості міста. Кам’янець-Подільська міська рада отримала дозвіл на залучення незалежної аудиторської компанії для проведення екологічного аудиту.

Витрати на перевірку спиртзаводу виділить з бюджету міська рада, а на моніторинг «Авісу» повинна скинутись райрада. Якщо ж комісії знайдуть порушення на підприємствах, то робоча група підніматиме питання про їхнє закриття.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.