У Хмельницькому пам’ятник Небесній сотні може з’явиться на другі роковини Майдану – художник

У Хмельницькому пам’ятник Небесній сотні, який планується розмістити на місці пам’ятника комуністичному діячеві Затонському, може з’явиться на другі роковини Майдану.

Про це газеті “Проскурів” сказав співавтор проекту, народний художник України Микола Мазур.

“Нині маю мініатюру монумента у гіпсі. Майбутній пам’ятник має бути до шести метрів заввишки, потрібно виготовити його модель, а вже потім відправляти на литво, досі не визначено замовника, асигнування. Кошти на пам’ятник — справа ініціаторів конкурсу — влади міста. Гадаю, громада не мусить долучатися, люди вже заплатили чимало — віддали життя. На перших порах на роботу потрібно 50-70 тисяч гривень”, – зазначив він.

Мазур зауважив, що “раціональніше було б із бронзи виготовити пам’ятники Небесній сотні, це б значно зменшило витрати”.

collage

“Якщо дуже наполегливо потрудитися, то на вулиці Героїв Майдану (колишня Театральна) він з’явиться на другі роковини Майдану”, – зауважив художник.

Як писав НГП, наприкінці жовтня 2014 року журі визначилося, яким буде пам’ятник Небесній сотні. Конкурс тривав більше 6 місяців, пам’ятники відправляли на доопрацювання та виставляли у двох різних залах. Загалом було 10 робіт.

Форма пам’ятника, який переміг – це свіча. Далі з тексту пояснювальної записки: “Свіча пам’яті, вогонь що долає морок, іскра, від якої спалахує вогнище в душах мільйонів. Пластично переплетені крила птахів та фігура складають образ полум’я. Життя людини подібне до полум’я свічки – один необережний рух, подих і воно згасне на віки, але з іскри народжується пожежа, яку не зупинити. І доки в серцях і душах горить вогонь совісті, честі і справедливості, доти житиме пам’ять героїв, що поклали своє життя на служіння Громаді заради майбутнього України”.

Для реалізації проекту у матеріалі може бути обрано один з варіантів у залежності від фінансування: для бронзи або граніту ціна cтановитиме 1-1,5 млн. грн. Якщо пам’ятник робитимуть зі штучного каменю або граніту, то вартість буде до 1 млн гривень.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.