У міському будинку культури відбулися громадські слухання, присвячені добровільному об’єднанню територіальних громад з центром м. Хмельницький. Захід зібрав 407 осіб.
Більшість спікерів розкритикували, схвалений 28 травня обласною радою проект Перспективного плану формування територій громад Хмельницької області. Згідно з ним, до Хмельницького має відійти Шумовецька, Ружичанська, Олешинська, Черепівська сільські ради Хмельницького району; Баламутівська сільська рада і Виноградівська сільська рада Ярмолинецького району.
“Хмельницькому запропонували “кишку” – від Чернелівки до Виноградівки Ярмолинецького району. Це не догма і, скоріше за все, те, що прийняла обласна рада, Мінрегіонбуд поверне. Адже такий Перспективний план не відповідає методиці і має багато порушень”, – наголосив нардеп Сергій Мельник.
На думку колишнього хмельницького мера, об’єднання виглядатиме природнішим, коли в громаду з центром у Хмельницькому приєднаються Шаровечківська, Лісогринівецька сільські ради, котрі давно інтегрувалися в місто.
“До прикладу, є гостре питання мікрорайону Дехтярка. Там проживають люди без прописки. І коли їхні діти стануть повнолітніми, стикнуться з проблемою реєстрації. Чому місту не взяти їх на облік, присвоїти вулиці?” – запитав Мельник.
Член міської робочої групи з розробки Перспективного плану і екс-директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Володимир Швець висловив песимізм в успішній реалізації терреформи. Як приклад навів бездіяльність хмельницьких комунальників у питанні асфальтуванні міських доріг – на його 28 окрузі досі незасфальтованими залишається 8 доріг.
Депутат Сергій Мандзій на слуханнях запропонував ініціювати добровільне об’єднання з Шумовецькою, Ружичанською, Олешинською, Шаровечківською, Лісогринівецькою, Давидковецької, Стуфчинецької, Грузевицької, Копистинської сільських рад.
“Ми говоримо про перспективу розвитку Хмельницького, щонайменше, на 30-50 років. А скажіть, де у місті є землі для зведення індустріального парку? Немає сьогодні вільних близько 30 гектарів, щоб розвивати цей напрямок”, – зазначив обранець.
У підсумку більшість присутніх на громадських слуханнях підтримали пропозицію Мандзія. Наступниим кроком мають бути зустрічі керівництва Хмельницького із мешканцями сусідніх сільрад на предмет добровільного приєднання.