Громадські слухання: Хмельницький вже хоче об’єднати всі громади, які межують з ним

У міському будинку культури відбулися громадські слухання, присвячені добровільному об’єднанню територіальних громад з центром м. Хмельницький. Захід зібрав 407 осіб.

Більшість спікерів розкритикували, схвалений 28 травня обласною радою проект Перспективного плану формування територій громад Хмельницької області. Згідно з ним, до Хмельницького має відійти  Шумовецька, Ружичанська, Олешинська, Черепівська сільські ради Хмельницького району; Баламутівська сільська рада і Виноградівська сільська рада Ярмолинецького району.

Перспективний план об'єднання територій, який запропонувало м. Хмельницький. Фото НГП

Перспективний план об’єднання територій, який запропонувало м. Хмельницький. Фото НГП

“Хмельницькому запропонували “кишку” – від Чернелівки до Виноградівки Ярмолинецького району. Це не догма і, скоріше за все, те, що прийняла обласна рада, Мінрегіонбуд поверне. Адже такий Перспективний план не відповідає методиці і має багато порушень”, – наголосив нардеп Сергій Мельник.

На думку колишнього хмельницького мера, об’єднання виглядатиме природнішим, коли в громаду з центром у Хмельницькому приєднаються Шаровечківська, Лісогринівецька сільські ради, котрі давно інтегрувалися в місто.

“До прикладу, є гостре питання мікрорайону Дехтярка. Там проживають люди без прописки. І коли їхні діти стануть повнолітніми, стикнуться з проблемою реєстрації. Чому місту не взяти їх на облік, присвоїти вулиці?” – запитав Мельник.

Член міської робочої групи з розробки Перспективного плану і екс-директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Володимир Швець висловив песимізм в успішній реалізації терреформи. Як приклад навів бездіяльність хмельницьких комунальників у питанні асфальтуванні міських доріг – на його 28 окрузі досі незасфальтованими залишається 8 доріг.

Депутат Сергій Мандзій на слуханнях запропонував ініціювати добровільне об’єднання з Шумовецькою, Ружичанською, Олешинською, Шаровечківською, Лісогринівецькою, Давидковецької, Стуфчинецької, Грузевицької, Копистинської сільських рад.

“Ми говоримо про перспективу розвитку Хмельницького, щонайменше, на 30-50 років. А скажіть, де у місті є землі для зведення індустріального парку? Немає сьогодні вільних близько 30 гектарів, щоб розвивати цей напрямок”, – зазначив обранець.

У підсумку більшість присутніх на громадських слуханнях підтримали пропозицію Мандзія. Наступниим кроком мають бути зустрічі керівництва Хмельницького із мешканцями сусідніх сільрад на предмет добровільного приєднання.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

 1. Видно, що депутат Мандзій не знає, що сільські ради Олешина, Лісових Гринівців, Давидковець, Шаровечки не виявили ніякого бажання об’єднуватись з містом чи з іншими громадами, натомість ці сільські ради ініціюють об’єднання ряду сіл навколо себе. А люди повелись на слова Мандзія, який це об’єднання бачить леше в своїх особистих інтересах. Тепер нехай пройдуть такі самі слухання в цих селах, де люди скажуть свою думку, а не щоб вийшло так, що за людей знов вирішили!

  • Ви зрозуміли, що сказали?
   “…не виявили ніякого бажання об’єднуватись з містом чи з іншими громадами!” і тут же – “… ініціюють об’єднання”.

 2. Міським чиновникам потрібно було не спати а проводити слуханя з громадами навколишніх сіл щодо обєднаня

 3. Сергій Іванович ! Якщо ви рахуєте,що сільські голови ще 10 років будуть роздавати землю,то помиляєтесь – їх вже давно продала Хмельницька райдержадміністрація та Держземагенство Хмельницької області та Хмельницького району, так саме і під вашим керівництвом роздана міська земля ( полігони, береги річок та інша ) тому ви думаєте насильно притягнути громади щоб ще і їхні пасовища та кладовища додеребанити. Ви не здатні відремонтувати дороги та комунікації в місті не говорячи про передмістя Лезневе,Книжківці Ружична та Заріччя.Сьогодні виявили бажання Ружичанка,Карпівці,Шумівці, Баламутівка, Виноградівка Олешин Черепівка (а не Чернелівка ) об”єднатись з містом,то ви зробіть так щоб ці села не були розчаровані.Об”єднання громад згідно закону України який ви теж голусували добровільне, а не примусове. А коротко як би ви працювали чесно і на благо громади міста Хмельницького то до міста тягнулись навколишні села,а не навпаки.

 4. ЗАГОЛОВОК НОВИНИ::: “Громадські слухання: Хмельницький вже хоче об’єднати всі громади, які межують з ним”.

  Анонімному авторові цього матеріалу:::
  — А звідки Ви це взяли, що “Хмельницький вже хоче…”???
  Це пан Мандзій хоче. А він до Хмельницького не має жодного відношення. І мером міста ніколи не стане, бо посадять за корупцію його скорше, ніж він встигне завести на виборчі дільниці гречку.
  І громадські слухання до Хмельницького так само не мають відношення, бо зібралися там ну майже сто чоловік яких тоді хтось невідомий запросив (бо якось жодних об’яв на стовпах у місті ну не було з закликами до громадян міста прийняти участь в громадських слуханнях!)…

  Хмельницький — це майже 300 тисяч людей. Ну відкинемо дітей та “мешканців спецзакладу у селі Скарженці”. Ну відкинемо тих, хто реально недієздатний. Лишиться ну 200 тисяч чоловік.

  Ну не може один, чи навіть сто, вирішувати питання за 200 тисяч людей!

  Хтось з дурнів скаже — а ми ж то їх там кудись обирали?!!
  Але скажіть — коли ми їх обирали — були в них повноваження змінювати територію міста Хмельницького? НІ! Тож повноважень що там змінювати в них по-простому не має. Куди вони так спішать? Бо розуміють що хмельничани люди розумні, і навряд таких панів як Мандзій оберуть на чергових виборах… Тож і поспішать шановні олігархи хоч щось ще урвати, користуючись статусом “народного обранця”. А що урвати коли всю землю вже подерибанили! От треба ще села приєднати до міста щоб і ті встигнути задерибанити!!!

  Ні, хлопці! Ми живемо в час інформаційного (тобто поінформованого) суспільства. І кожне ваше “тишком-нишком” буде відомо громаді ще раніше, ніж Ви собі там щось вигадаєте!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.