Що може об’єднати українців: думка Подолян

DSC_0563

Конфлікт, що наразі триває на Сході України, є результатом дестабілізації зовнішніх гравців, які скористалися гетерогенністю (неоднорідністю) України як держави, зокрема її регіональними особливостями. Водночас, у світі існує значна кількість країн, які складаються з неоднорідних суспільств, але в той же час об’єднані в одну політичну націю. За роки незалежності політичні еліти та держава не спромоглися розробити політику національної єдності України, натомість використовували регіональні особливості для отримання електоральних переваг у конкретних регіонах. При цьому інструментом роз’єднання виступало історичне минуле країни, в той час, як було відсутнє бачення майбутнього розвитку держави.

Саме виробленню політики національної єдності було присвячено круглий стіл у Хмельницькому 22 червня, що проводив Міжнародний Центр Перспективних Досліджень у партнерстві з громадською організацією «Хмельницька ініціатива». Учасники заходу змогли ознайомитись з результатами соціологічного опитування, що проводилось у всіх регіонах України та, зокрема, на Поділлі, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучерова. Соціологічний зріз стосувався актуальних питань сприйняття суспільством сучасних процесів та можливостей виходу з існуючої ситуації. Цікавим є той факт, що мешканці Поділля у питанні примирення українців віддають перевагу саме засобам масової інформації (34% опитаних) та не вірять у значний вплив міжнародних організацій та іноземних країн (34,3% опитаних). Стосовно думок подолян з питання проведення державної політики на неконтрольованих територіях, вони розділились майже порівну між варіантами: «території самі повернуться до складу України із погіршенням на них економічної ситуації» (37,2% опитаних) та «необхідно військовими засобами встановити контроль над територіями» (31,8% опитаних).

Наприкінці обговорення учасники дійшли висновку, що ідентифікація українців як нащадків Київської Русі є саме тим питанням,  яке однаково позитивно сприймають на всій території України. Саме це та збільшення поінформованості у історичних процесах може стати основою об’єднання українців в одну політичну націю.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олег Черненко

Олег Черненко

Представник ГО "Центр UA" та руху ЧЕСНО в Хмельницькій області, голова ГО "Хмельницька ініціатива"
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

 1. Олегу Черненку.Все майже так..але..основним фактором обэднання нашого народу э те що коли гоцульщина чи слобожанщина побачить що влада э чесна та справедлива.Коли Основний Закон працюватиме.Коли коррумповане чиновничиство нещадно буде каратись.Коли неможливо буде красти громадське надбання.Коли слово”клан”наш народ забуде.Коли батько ти мама дитини будуть знати що коли дитина виросте-то вона матиме навчання та роботу.Держава це пока не не може ГАРАНТУВАТИ.

 2. а хто це такі “зовнішні гравці”?

 3. …цікаво… а де Ви тут Подолян побачили??? Зібралися дві політичні організації, про яких вчора ще ніхто не чув і про які вже на завтра всі забудуть, і поговорили собі, відпрацьовуючи черговий грант, на тему “а як то воно собі буде…?”…

  ..яка така “політична нація”? Українцям не властивий націоналізм французького пошибу. Як власне і не притаманний націоналізм німецького пошибу (націоналізм по крові). У українців є свій, Родинний Націоналізм, який Ви можете називати Інтегральним чи як ще — але суть від того не зміниться…

  …і цікаві такі соціологічні дослідження, коли навіть цифри — скільки було опитано людей НЕ МАЄ. Я от так само можу провести дослідження, де всі українці — 100 відсотків, включно з Подолянами, зазначать що соціологів треба вішати на гіляці услід за комуняками. І кого буде цікавити що опитаю я …100 осіб…

  Але от цікаво — ..ну з типу офіційними мас-медіа зрозуміло коли вони роблять паркетні-джинсові матеріали. Але… інтернет портал. Нащо? ..єдине що приходить в голову — ПРОПЛАТИЛИ. Але, хлопці — це теж корупція. І карається вона так само як і корупція в державних органах.

  Тим хто не в курсі, нагадаю. В нас Конституція та Міжнародні Угоди, ратифіковані Україною, є нормою прямої дії, вищою за будь-який закон України. Україною ратифіковано Європейську Хартію “по боротьбі з корупцією”, де чітко зазначено визначення корупції як “дії посадової особи державного органа, організації чи комерційного підприємства усіх форм власності, яка викликана фінансовим чи іншим нетиповим стимулюванням, не передбаченим чинним законодавством чи загальноприйнятими суспільними нормами…”

  Тож, “проплачений матеріал” — від 8 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна…

 4. Всіх не байдужих подолян прошу звернути увагу на ідеологію “Правого сектора”.Якщо ми всі в думках солідарні з Дмитром Ярошем то що заважає нам йти на вибори разом з ним?Просипайтесь і об’єднуйтесь навколо “Правого сектора”-сектора патріотів.Без масового патріотичного руху ми не збудуємо суверену,економічно розвинуту і багату Украіну. Слава націі !Слава патріотам!Разом до перемоги!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.