На сайті Держслужби статистики з’явилася нова рубрика – моніторинг цін на соціально значущі товари по всіх областях, окрім Криму.
Використовуючи ці дані і середні зарплати жителів регіонів (див. Інфографіку), журналісти з’ясували, де в Україні жити дешевше.
За даними Держстатистики, в Києві заробітки традиційно найвищі – за квітень 6656 грн, а на Тернопільщині найнижчі – всього 2739 грн (в 2,4 рази менше).
У Хмельницькій області при середній зарплаті за квітень 3104 грн найдешевшими у розрізі регіонів держави є ціни на яйця і картоплю – 14,9 грн за десяток і 2,6 грн/кг, відповідно.
Крім цього, середня вартість хліба пшеночного, свинини і бензину на Хмельниччині є вищою від середньоукраїнської ціни. Так, ціна хліба в області становить 10,15 грн/кг (в Україні – 10,05 грн/кг), кіло свинини коштує 70,33 грн (69,61 грн/кг), літр бензину марки А-95, в середньому, обійдеться 21,21 грн (20,9 грн/л).
Як пише видання finance.ua, на думку експертів, у великих містах, по-перше, вище витрати на оплату “комуналки”, проїзд, одяг і гаджети і так далі; по-друге, більше грошей іде на продукти, так як в сільській місцевості та невеликих містах більшість людей живуть з підсобного господарства (городи, кури, свині, корови), тому, хоча зарплати у них маленькі, але на їжу вони витрачають теж менше, наприклад, не купують овочі та молоко, а статистика цього не враховує.
Наголосимо, що рік тому продукти коштували на 46% нижче, ніж зараз, а середня зарплата була всього на 16% менше нинішньої. Тобто, маємо зубожіння народу приблизно на третину.