Через хмельницький центр зайнятості працевлаштувалося 209 переселенців сходу України

З початку року у Хмельницькому обласномоу центрі зайнятості зареєструвалось 988 внутрішньо переміщених осіб, з них мешканці Криму – 95. Всього було працевлаштовано 209 чоловік. Ще 30 чоловік пройшли професійне навчання, 85 працювали на тимчасових роботах.

“Це абсолютно різні роботи: як і підсобні – щось замітати, так і заміщення вакантних посад на підприємствах, коли хтось у відпустці. Перевага громадських робіт у тому, що людина може перебувати в центрі зайнятості на обліку, отримувати допомогу і при цьому ще отримувати зарплату”, – розповів “Незалежному громадському порталу” директор обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

З 988 чоловік статус безробітнього отримали лише 700 осіб. Всі вони перебувають на обліку як шукачі роботи, але через певні законодавчі нюанси фінансової допомоги не мають. 661 особа отримала допомогу по безробіттю.

“Люди з Луганської і Донецької областей точно такі самі, як і наші. Я точно бачу, що люди всюди однакові. Звісно, є фактор виховання, але трапляються різні люди. Навіть у нашому центрі зайнятості працює троє переселенців, які адекватні і професійні. Не можу сказати, що внутрішньо переміщені особи дуже перебірливі у роботі”, – говорить Сергій Черешня.

Також він вказав на великий дисбаланс між певними категоріями професій – серед переселенців дуже популярні високооплачувані металургія та шахтарські професії. На Хмельниччині таких вакансій просто немає. Педагоги, вихователі і державні службовці – такі ж самі, як і на Луганщині і Донеччині, але їм знайти роботу важче.

“Коли людина все кидає і переїжджає гола-боса ми намагаємось всіляко їй посприяти. Навіть просимо роботодавців брати людей на роботу без оформлення, аби тільки платили зарплату – жити ж на щось потрібно. Також при потребі направляємо до психологів”, – говорить Сергій Черешня.

Із законодавчих пільг для переселенців у центрі зайнятості зазначили лише одну: якщо людина проживає в сільській місцевості, їй не треба підтверджувати довідкою, що вона є членом особистого селянського господарства. Якщо особа має ділянку, яка їй виділена для особистого селянського госпорадства, вона не може бути безробітньою і отримувати допомогу – для переселенців цей етап спростили.

“Був період, коли ми всі прізвища пропускали через базу СБУ. Зараз СБУ самі роблять точкові запити, просять проінформувати про когось конкретного. Це ж конфіденційна інформація людей, які звертаються в центр зайнятості, я не можу її розголошувати всім. Але таку роботу необхідно проводити, факти є і ніхто від цього не застрахований”, – сказав він.

Допомога по безробіттю для більшості переселенців закінчується вже зовсім незабаром. Згідно з законом, людина може отримувати її впродовж 360 днів. У центрі зайнятості відзначають менший наплив шукачів роботи. Це пояснюється обов’язковою реєстрацією у міграційній службі, де фіксують переміщення: тепер люди не можуть “гастролювати” по областям отримуючи допомогу у кожній.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.