Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

“Енергоатом” просить Порошенка допомогти денонсації угоди з Росією про добудову блоків ХАЕС

Опубліковано: 12.06.2015 наш телеграм-канал      поділитись: Facebook, Tweeter

Національна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» звернулася до президента України Петра Порошенка з проханням посприяти денонсації угоди з Росією про добудову третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС, оскільки Міністерство закордонних справ блокує ініціативи щодо денонсації угоди, йдеться в повідомленні держкомпанії, пише УНІАН.

«Така неконструктивна позиція Міністерства закордонних справ змушує «Енергоатом» звернутися до президента України як гаранта державного суверенітету, територіальної цілісності України, з проханням відповідно до ст. 106 Конституції України втрутитись у ситуацію, яка склалася з денонсацією угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про співробітництво в будівництві енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС», – повідомили в компанії.

В «Енергоатомі» нагадують, що компанія з 2014 року намагається денонсувати угоду і зверталася з цією пропозицією до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

«Уперше з відповідними пропозиціями ми звернулися до Міненерговугілля в липні 2014 року. Удруге – у листопаді 2014 року, а втретє – у грудні 2014 після зміни складу Кабінету міністрів України», – коментує ситуацію виконавчий директор з юридичних питань та супроводження процедур закупівель держкомпанії Наталія Мусевич, слова якої наводяться в повідомленні.

За її словами, 3 лютого 2015 року Міненерговугілля направило в зацікавлені органи виконавчої влади проект розпорядження КМУ «Про питання будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС», пунктом 2 якого було доручено Міністерству закордонних справ України підготувати та подати до КМУ пропозиції про припинення дії угоди.

При цьому 23 лютого МЗС повідомило про незгоду з проектом розпорядження. У відповіді було зроблено зауваження щодо вибору альтернативного постачальника реакторного обладнання – компанії «Skoda JS».

«Мовляв, у чеської компанії російський власник, і це не забезпечить диверсифікацію постачань комплектуючих і не знизить залежність від РФ. У цьому зв’язку слід зазначити, що, по-перше, обладнання «Skoda JS», яке планується до постачання, у вартісному співвідношенні становить не більше 20-25% від загального розміру проекту будівництва, а по-друге, до цього часу проект будівництва енергоблоків був цілком залежним від РФ як у технічному, так і в фінансовому плані», – сказала Мусевич.

Також вона повідомила, що зауваження МЗС стосувалися і будівництва енергоблоків на базі існуючих будівельних конструкцій.

«На думку фахівців МЗС, Міненерговугілля «не надає переконливої відповіді на питання економічної обґрунтованості такого рішення», а «документи технічної експертизи істотно застарілі». Виникає питання: невже в Міністерстві закордонних справ є фахівці, здатні зробити такі висновки?», – обурилася Мусевич.

Вона зазначила, що особливої уваги заслуговує зауваження МЗС про необхідність визначення в частині чіткого, з конкретними фінансовими розрахунками, фінансово-економічного обґрунтування щодо відсутності додаткових фінансових витрат з державного бюджету України у зв’язку з заміною постачальника реакторної установки і зміною постачальника реакторного обладнання. При цьому Мінфін і Мінекономрозвитку, до повноважень яких належать ці питання, погодили проект розпорядження без зауважень.

Новини у Telegram Незалежний громадський портал

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Модератор
Читати всі пости автора →

Календар публікацій

Червень 2015
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
« Тра   Лип »

Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 



© 2012 - 2025 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
38 queries in 0,095 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
            Редакційний телефон: 097-618-67-71
           Адреса: 29000, м. Хмельницький, Грушевського 40 

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

Рішенням №705 Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення від 10.08.2023 року
сайт «Незалежний громадський портал» зареєстровано як ЗМІ, відомості внесено до Реєстру
суб’єктів у сфері медіа та присвоєно ідентифікатор медіа – R40-01167

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!