Хмельницька єпархія УПЦ КП: ні організатори, ні “сучасні” козаки навіть не вибачилися перед священиком

ЗАЯВА ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ КП З ПРИВОДУ ПОРАНЕННЯ ПРОТОІЄРЕЯ МИХАЙЛА КУЛІНА

19 червня 2015 року, під час поминальних заходів у с. Івки Старосинявського району Хмельницької області, рятуючи дітей, від розриву старовинної гармати отримав важки поранення протоієрей Михайло Кулін.

Ця трагедія сталося в наслідок того, що організатори заходу знехтували правилами безпеки під час громадських заходів.

Так, Хмельницька єпархія, у особі правлячого архієрея, священиків та вірних, хочуть знати – чому не один рік стріляли з гармати ще мабуть часів Пилявецької битви без дозволу відповідних компетентних органів? Чому організатори траурних заходів не потурбувалися про безпеку громадян, чому не було машини швидкої медичної допомоги на такому масовому громадському заході? Хто безпосередньо стріляв з тієї гармати підставляючи під небезпеку дітей і громадян!? Хто буде за це безпосередньо відповідати?

Викликає здивування і той факт, що, нажаль, ні організатори проведення заходів в районі, ні безпосередньо ті хто робили цей постріл з військової гармати – сучасні «козаки» – навіть не вибачилися перед священиком, не відвідали в лікарні.

Всі витрати на лікування, операції, медикаменти лягли на плечі Хмельницької єпархії УПЦ КП та  духовенства Старосинявського благочиння, а також на матушці священика, яка є інвалідом другої групи з двома дітьми на руках. Звичайно, ми ніколи не покинемо турбуватись про свого пораненого співбрата, однак принаймі хотіли би побачити християнське співчуття з боку тих, хто безпосередньо винен у цій трагедії.

Просимо компетентні органи бути справедливими в розгляді цієї справи бо розуміємо що на Суді Божому кожний відповість за свої діяння на цьому світі.

Ще і ще раз просимо посилених молитов за пораненого протоієрея Михайла Куліна.

 

Антоній (Махота), митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський УПЦ КП

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 7

 1. ВЛАДИКО,А ЧОМУ ВИ ТАК ПРИНИЗЛИВО ВЗЯЛИ СЛОВО КОЗАКИ В ЛАПКИ? Я З ВАМИ ЗГОДЕН ВІДНОСНО ТРАГЕДІЇ,АЛЕ НЕ ТРЕБА ОБРАЖАТИ КОЗАКІВ ІНШИХ ОРГАНІЗАЦІЙ,ЯКІ НЕ МАЮТЬ ДО ДАНОГО ІНЦЕНДЕНТУ ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ.щЕ РАЗ З ПОВАГОЮ ТА ШАНОЮ

  • та нема в нас справжніх козацьких організацій. Понароблювали собі лампасів і погонів та й ходять містами та селами…
   Що ті козаки для держави зробили…
   Ходять понти ганяють…

  • В лапках . бо ми знаємо цього “козака”.

 2. два головних козаки Толя Собко, Тарасюк Кузьмич

 3. Цікаво,чому митрополит Антоній Махота на офіційному сайті Хмельницької єпархії УПЦ КП поставив на інформацію про розірвання цієї гармати фото “поминальна свічка”? Якось це не коректно. http://cerkva-km.info/2015/06/09/podvyh-ottsya-myhajla-kulyna-ryzykuyuchy-zhyttyam-svyaschenyk-spas-ditej-vid-vybuhu-harmaty-scho-rozirvalasya/

 4. Для Українця.Справді,і сміх і гріх.Сміх,-те що зробили із отця майже радянського Павлика Морозова,який закрив своїм тілом амбразуру,а гріх,-що в інформації його зневажили,не тільки як священнослужителя,але і як простого громадянина,передчасно як у некролозі(інформування про смерть),поставили фото горящої свічки.Мабуть,людина яка відповідає у єпархії за сайт не є компетентна в етиці,та ще й в школі не “дружила”із правописом української мови.

 5. Організатором виявився пан Грохольський, який взагалі нікого не повідомив, що буде стріляти із гармати…. А священики УПЦ КП, районна рада та адміністрація зараз продовжують допомагати М.Куліну, хто чим може: коштами, справами та просто добрим словом. Хай швидше одужує і береже його Господь!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.