На Хмельниччині демобілізовані не поспішають працевлаштовуватись

За даними обласного центру зайнятості, за період 2015 року лише п’ятеро демобілізованих працевлаштувались, троє працюють на громадських тимчасових роботах. Влаштовуватись на роботу колишні військові не поспішають, оскільки допомога по безробіттю для них, як правило, максимальна.

Про це “Незалежному громадському порталу” розповів директор обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

За його словами, військові мають право 360 днів отримувати допомогу по безробіттю.

“Від Міністерства соціальної політики є роз’яснення, згідно з яким, для демобілізованих ми маємо шукати роботу від його попередньої роботи та з врахуванням його спеціальності в АТО. Також звертаємо увагу на умови оплати праці. Вони мають відповідати тій зарплаті, яку людина отримувала поки проходила військову службу. А якщо виплати допомоги максимальні (близько 4,5 тис. грн), то у мене таких вакансій просто немає. Наша середня вакансія – з зарплатою до 2 тисяч гривень. По суті, мені немає що їм запропонувати”, – зазначив Сергій Черешня.

Також він зазначив, що ті хто таки влаштувався на роботу через різні причини мали низьку заробітну плату в АТО і, відповідно, потім – не велику допомогу по безробіттю.

За період 2015 року в регіональному центрі зайнятості на обліку перебуває 120 солдатів. Це ті, хто згідно з законом, були призвані, а потім демобілізовані з зони АТО. Всі хто звернулись отримали статус безробітного, їм була призначена допомога по безробіттю.

Сума цієї допомоги індивідуальна і залежить від багатьох факторів: трудового стажу, зарплати за останні півроку. Сергій Черешня зазначив, що найчастіше сума допомоги по безробіттю для демобілізованих максимальна – більше 4,5 тис. гривень.

Двоє осіб планують відкрити власну справу та вчяться на двотижневих курсах підприємництва, де після захисту бізнес-плану зможуть отримати.

Для того, щоб зареєструватись в службі зайнятості, необхідно подати паспорт, трудову книгу, ідентифікаційний код та військовий квиток з відмітками військкомату про прийняття і звільнення з військової служби і відповідно наказ з підставами про звільнення, адже підстави бувають різними – дезертирство, пияцтво тощо.

У регіональному центрі зайнятості демобілізованим дають можливість безкоштовно пройти навчання для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації, здобуття освіти на базі вже здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня в одному з навчальних закладів. При бажанні вони можуть отримати одноразовий сертифікат на суму 11470 гривень на навчання. Оплата здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Сергій Черешня зазначив, що поки такою можливістю в області ніхто з демобілізованих не скористався.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

 1. Всі рахують гроші. Гроші. Гроші….
  А хто про хлопців думає???
  Хто переживає про те, як вони окліматизувалися в суспільстві після війни. Їм елементарно треба відпочити ( фізично і морально).
  Не кажу уже про хворих та покалічених…..
  Ганьба автору статті!!!!! Ганьба!!!!!

 2. Дурницi, можна подумати, що у нас в державi економiка працюэ i знайти роботу не э проблемою.(((((((((

 3. ДЕБИЛИЗОВАННЫЕ – срочно всем собраться в небольшой котел и самоликвидироваться

 4. Ви подивіться що робиться, а тоді пишіть такі ганебні статті http://ye.ua/news/news_20620.html

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.