Борис Колесніков: Влада веде Україну до політичного і економічного дефолту

Під час чергового засідання Опозиційного уряду, яке відбулося 9 червня у Києві, було розглянуто важливі для країни питання.  Зокрема, щодо відтворення індустріального потенціалу країни, розвитку реального сектора економіки, а також проблеми екології. А ще – найважливіше питання – відновлення миру в Україні.

Як зазначив прем’єр-міністр Опозиційного уряду,  Борис Колесніков:

«Влада взагалі не розуміє, чим вона займається. Якщо ще у вересні минулого року було визнано, що військового розв’язання конфлікту немає. Сьогодні вже червень, залишилося два місяці, до року з моменту перших Мінських переговорів. Загинули тисячі людей, зруйновано індустріальне серце нашої країни – Донбас, а про що говорить влада? Ось два закони – про деталізацію, як правильно вводити воєнний стан і як законодавчо забезпечити дефолт. Тобто влада готується, судячи з вчинків, не проводити ніякі конституційні реформи, не приймати нову Конституцію, а просто активізувати свої дії на користь введення воєнного стану. Це буде не тільки економічний, а й політичний дефолт і хаос. Влада має чітко сказати українському народу: чи готова вона домогтися миру і забезпечити децентралізацію», – сказав Борис Колесніков. Він  підкреслив, що нашій країні ніхто не дасть летального озброєння, а в разі, якщо таке станеться – то вся Україна перетвориться на полігон для випробування нової зброї.

kol

«Україна просто перетвориться у В’єтнам кінця 60-х – початку 70-х років ХХ століття. Тобто в випробувальний полігон для озброєння двох систем, найпотужніших на той час. Якщо влада хоче такого кінця для України – то простіше поміняти цю владу», – резюмував Борис Колесніков.

Віце-прем’єр з індустріалізації та відновлення Донбасу Олександр Вілкул, виступаючи на засіданні, зазначив, що ті рішення, які пропонує Опозиційний уряд – встановлення стійкого миру дипломатичним шляхом, нова індустріалізація, реальна боротьба з корупцією – це шлях для виведення України з кризи.  «Одним з ключових проектів Концепції нової індустріалізації є будівництво житла індустріальним методом. Запуск програми дозволить будувати 50 тисяч квартир доступного житла щорічно», – сказав народний депутат від Опозиційного блоку, опозиційний віце-прем’єр з питань промисловості, нової індустріалізації і відновлення Донбасу Олександр Вілкул.

kol_1

«Ми знаємо, як забезпечити житлом мільйони українців. У нас є досвід реалізації такого підходу. У 2010-2013 роках близько тридцяти тисяч українських сімей в рамках пілотних проектів отримали квартири і поліпшили свої житлові умови за підтримки держави», – підкреслив Вілкул.

Одним з пілотних, в рамках створення доступного житла, став проект, реалізований у Дніпропетровську в 2010-2013 роках. Було розпочато будівництво мікрорайону: введено в експлуатацію перший будинок і стартувало будівництво ще двох будинків, будівництво яких зараз заморожене. Програма будівництва індустріальним методом дозволяє в максимально стислі терміни побудувати нові або наростити потужності заводів індустріального будівництва і забезпечити жителів квартирами за низькою ціною і з високою якістю.

Для запуску Програми індустріального будівництва пропонується:

– Формування ефективного Державного лізингового агентства для надання кредитів українцям на придбання житла під 3% річних (у гривні) терміном на 10 років з граничною вартістю 1 кв. м. не більше 600 дол. США. – Відновлення фінансування державних житлових програм. – Створення заводів Індустріальної технології будівництва житла та Безкоштовне відведення земельних ділянок для будівництва житла та комунікацій.

Олександр Вілкул також назвав пріоритетні галузі розвитку економіки в рамках концепції нової індустріалізації: ракетно-космічна галузь, авіабудування, суднобудування, агропромисловий комплекс, будівництво, інфраструктура, ЖКГ, логістика, IT і телекомунікації, в тому числі розвиток мереж 3G і 4G, фармацевтика, туризм та готельний бізнес. «Механізми підтримки пріоритетних галузей засновані на використанні кращого світового досвіду», – підкреслив Вілкул.  Він запропонував для підприємств у пріоритетних галузях ввести пільги на 10 років: нульова ставка на імпортний ПДВ для обладнання, нульова ставка податку на прибуток, прискорена амортизація промислового обладнання. «Відповідно до світової практики пропонується запуск державного Українського банку реконструкції та розвитку, який буде працювати з державними грошима, залучати кошти світових фінансових інститутів та донорів для того, щоб видавати довгі й дешеві кредити терміном до 10 років зі ставкою до 5% річних», – сказав Вілкул. У зв’язці з УБРР Концепцією пропонується створення Державного експортно-кредитного агентства. Його завданням є фінансування, гарантії та страхування експортних операцій. Агентство, насамперед, необхідне для середнього бізнесу, який отримає додаткові можливості для просування на нові ринки.  При створенні нових виробництв у пріоритетних галузях підприємства повинні отримати полегшений доступ до інфраструктури: безкоштовне виділення земельних ділянок і проммайданчиків; спрощене підключення до існуючих мереж і комунікацій; державне фінансування будівництва інфраструктури – підведення води, газу, електричних мереж, доріг та залізничних колій.

«Державні банки розвитку створені в більш ніж 30 країнах світу. Вони стали свого роду інвестменеджментом урядів, в тому числі, Франції, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Казахстану. Державний Банк розвитку – це не чергове місце для чиновників. У ньому повинна бути створена європейська система менеджменту та Наглядова рада, до якої мають увійти провідні вітчизняні та світові експерти», – сказав Вілкул.

Опозиційний прем’єр-міністр Борис Колесніков під час засідання Опозиційного уряду, зазначив, що сьогодні також важливо досягти зростання ВВП в Україні. Це можна зробити за допомогою нової індустріалізації. «Сьогодні всі сподіваються на сільське господарство, мовляв, зерно нас врятує. Але насправді, зерно ніколи нас не врятує. На сьогоднішній день можна говорить про збір 60-65 млн тонн зерна, максимум – 100 млн тонн. Але навіть якщо ми виростимо 100 млн тонн зерна – це 20 млрд дол. Україні потрібно 500 млрд дол., щоб вийти на зарплату 700-750 євро на місяць. А досягти цього можна лише через потужну нову індустріалізацію», – резюмував Борис Колесніков.

На засіданні також присутні віце-прем’єр-міністр з реформи місцевого самоврядування Михайло Добкін, віце-прем’єр-міністр з соціальної політики і пенсійної реформи Наталія Королевська, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, міністр внутрішніх справ та надзвичайних ситуацій Костянтин Стогній та інші.

За матеріалами пресс-служби Опозиційного уряду.

Політична реклама

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. Приходьте вже до влади швидше, сил ніяких у народу вже намає “реформи” терпіти! Поверніть доллар до 8 грн і ціни на рівень 2013 року, зробіть відкат системи, бо ці “реформатори” знищать нас усіх.

  2. Вали в расєю і не смерди тут.

  3. Та це ж троль проплачений, накрали, грабили, знущались тоді, довели країну до війни, а тепер мріють, як до влади вернутись. Ваш шлях один – тікати, бо за все будете відповідати

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.