Жителі кам’янецького села хочуть повернути свій водоспад

Громада села Ріпинці Кам’янець-Подільського району вимагає повернути водоспад на р. Жванчик. Місцеві жителі вкрай обурені тим фактом, що дирекція ТзОВ ГК «Енергоперспектива», побудувавши гідроелектростанцію на місці старого млина, зробила неможливим відпочинок на місцевому водоспаді, яким люди користувалися не один десяток років.

Через використання води як енергоресурсу, було заблоковано течію, що спричинило обміління річки. Улітку велика рогата худоба позбавлена можливості повноцінно пити воду з річки Жванчик. З огляду на цьогорічну спеку, для сільських мешканців це справді проблема.

Зі своєю скаргою сільчани звернулися до голови РДА Василя Сукача. За його дорученням на місце подій виїхав начальник відділу розвитку інфраструктури та туризму, аби максимально вивчити ситуацію.

Також  голова РДА має намір найближчим часом організувати тристоронню зустріч влада-громада -підприємці для врегулювати проблеми з водоспадом.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 17

 1. Ну хотьби один подумав головою.
  1. Купатись можна тільки у відведених місцях.
  2.Якщо вода тече в турбіну то з неї витікає через 20м корова може пити і через 20м від місця”водоспаду”.
  і 3. ОСНОВНЕ – там на фото де піариться районна державна адміністрація чомусь за всіма плечима появився регіональний лідер “регіонів” голова партії у 2007-2010 роках, зараз голова осередку Опозиційного блоку ,бувший заст. голови рда -ДОВГОПОЛ ПАВЛО .- хто грається в політику ? Розхитує ситуацію? Чиї гроші зараз працюють на руйнацію влади.Без роботи він небідує .

 2. А чому не підняли питання про забруднення територій місцевими жителями, чиї корови пити не можуть? Прилеглу територію до млина впорядкували ці підприємці, а що робиться кілька метрів вище… Де живемо-там гадимо. Головне, щоб корови пили…

 3. Треба детально вияснити: Хто і яким чином видавав дозволи на будівництво міні ГЕС, чи не порушувались при цьому вимоги діючого законодавства, чи було погодження з місцевою громадою, на яких умовах і якими документами закріплене це погодження . Відбулась зміна русла р.Жванчик, зруйновано памятку природи місцевого значення і практично єдине місце на ріці, де роками купались жителі села-водопад, зруйновано старовинний млин,Хто давав на це згоду? В крайньому випадку можна зробити так,щоб і ГЕС працювала І водопад існував. Молодець Павло .Дякую за підтримку.

 4. Ігорю. Без тебе віками текла вода,купались люди,поїли худобу,ловили рибу,Віками існував і працював млин.ВИ прийшли і все це зруйнували своєю нікому крім вас не потрібною ГЕС. Порівняйте потужності Хмельницької АЕС із вашими ГЕС і не дуріть людям голови своїм ніби патріотизмом і відновлюваною енергетикою.І не вам повчати:де кому купатись,Де корові воду пити через 20 м після турбіни чи за 20 -до.

 5. Р.S Варто також вияснити:чи не входить басейн р.Жванчик до складу заповідника “Подільські товтри”.якщо так ,тоді виникають ще багато питань.

 6. Жаба-то страшна хвороба. А ще якщо вона підходить до грудей….

 7. Конфлікт вирішений , води немає на ГЕС та водоспаді . Перемогли . СКАЧЕМ.))) Вище по річці є у Оринині гребля , треба водоспад, завтра валим заставки . Збір 12.00. буду з фотіком знімати невдоволення людей проти влади.)))

 8. Юлі. По тону і змісту Вашого коментаря видно ,що Ви не налаштовані на коструктивну співпрацю з громадою села. Якщо Ви причетна до ТОВ “Енергоперспектива” і думаєте,як що під патронатом вінничанина вкупі з окремими бізнесменами і депутатами міськради побудували декілька елетростанцій і дещо одержуєте по”зеленому тарифу” то вже схопили бога за бороду-Ви помиляєтесь. Наведені в моєму коментарі питання можуть бути поставлені офіційно ,в т ч. Приодохоронними і правоохоронними органами і не тільки “своїми”,місцевими. Так що радив би Вам змінити менторський тон і шукати шляхів порозуміння із жителями села.

 9. Вітя вперед !!!!

  • Переділ власності ? Довгопол виконує завдання , Рекет? чи гірше – Рейдерство? Через деякий час взнаємо. От тільки селяни стали заручниками у цій ситуації , адже вода дійсно втекла немає її ні на ГЕС ні в річці ні на вопаді .З.ате маює роботу міліція перевіряє всі факти , як законність будівництва , так і законність дій “активістів”

  • Куди поділася вода?

 10. Пане Вікторе. Якщо я не підтримую Ваші погляди, то я ”проплочена” підприємцями? А ви не думали, що таки не все можна купити… Є й інші думки та погляди на дану ситуацію, крім Ваших. Що було зроблено біля млина за останні роки до будівництва? Шляхи порозуміння шукати Вам, а не мені… Не кидайтеся такими словами ”нікому не потоібна гес”. Складається така думка, що комусь потрібна.

  • Я не проти ГЕС. Я проти руйнування водопаду,млина,зміни русла і замулення річки .Проти створення незручностей жителям села та
   ігнорування їхньої думки.Власникам ГЕС необхідно порадитись зі спеціалістами і вирішити проблему.

 11. Юлі.Якщо Ви дійсно не заангажована людина,пропоную почитати :http://wwf.panda.org/uk/?230652/miniges-and-speculations Там є відповіді на питання: Кому потрібні малі ГЕС? ,Що таке “зелений тариф”?, який вплив справляється на довкілля?, і як на це реагують в інших місцях,не тільки в Ріпенцях? .Хотілось би почути Вашу думку з цього приводу .

 12. “Эдиним джерелом влади э народ”-Конституция Украины.Не плачте а боритесь.”Боритесь-поборыте” Т.Г.Шевченко.-Соберите сход села.Подготовте людей на защиту своих интересов.И вы победите обов.язково !

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.