На Хмельниччині громада виступила проти закриття сільської школи. Департамент наполягає, що це вимушений крок

Близько сотні селян виступили проти закриття школи у Воскодавинцях Красилівського району. Це – малокомплетний навчальний заклад, в якому навчається 22 учні. Також при школі діє дитячий садок.

Про це сьогодні йшлося на сході з села, на яке приїхали представники з районного відділу освіти.

“Громада не згідна із закритям школи. Адже у нашому селі є перспектива до зростання учнівського контингенту найближичими роками. Більше того, чому ж тоді влада не закриває навчальні заклади на кшталт села Веселівка Красилівського району, де ходить 18-20 учнів?” – запитала НГП вчителька молодших класів Олена Шостацька.

“Розуміємо, що в школі мало дітей – але нехай залишать два молоші класи. Односельці струбовані: якщо закриють школу, автоматично перестане ходити єдиний рейсовий автобус, який сполучає селище з райцентром”, – розповіла НГП мати учня сільської школи.

Натомість, за словами селян, вихованців Воскодавинцької школи влада збирається підвозити до сусіднього села Чепелівка.

“Департамент освіти не закриває і не реорганізовує школу у Воскодавинцях. Це прерогатива засновника – Красилівської районної ради. Основна проблема у фінансовому навантаженні бюджету на одного учня. Крім цього, в малокомплектних школах активність навчання набагато гірша, ніж у закладах з повною наповнювальністю”, – прокоментував ситуацію НГП директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олег Фасоля.

Вчителька молодших класів Шостацька додала, що остаточне рішення за депутатами Красилівської райради, котрі 19 червня на сесії мають ухвалити подальшу долю сільської школи.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 32

 1. Дуже шкода дітей! Лишіть хоча б початкову школу і ДНЗ

 2. В українців лишилось єдине багатство – земля. Призупинимо чи закриємо школи – знищимо село ! А далі землі можна буде за безцінь відібрати у “оболваняних” селян! Ну скільки держава буде економити на наших дітях??? Хитро придумано – субвенція від кількості учнів йде на район, а чому держава не дає гроші для конкретно взятої школи? Чому право закривати школи передано місцевим радам? Бо безхребетні “депутати” проголосують за те, що скажуть з гори! Яка різниця депутату з Кузьмина, що буде із школою у Воскодавинцях!!! От добре, Центральна влада не винна, то вони, вони винні – депутати районних рад! А якість навчання кругом однакова, де працюють репетитори з учнями – там і результат!!!

  • Знаючи депутата із Кузьмина Михайлюка А.М. який 15 років був сільським головою точно впевнена що він за закриття школи не проголосує!
   А наші нові керівники району роблят великі помилки жа які будуть відповідати перед законом, і іх можливо назвати тільки черговими бандитами та мародерами!

 3. эти тупые реформаторы скоро все школы позакрывают! они ж там творят невероятное. знаний ноль.практика в минусе Что делает павлишина в реформах? что она себе возомнила? все можно да , потому что любовь губернатора

 4. Репортер чомусь ? не написав,що на зустрічі в селі була Ніла з Ірою Морозович і прихопили декілька директорів шкіл з других сіл(нема чим занятись їм ). Приїхали шкільним автобусом,і втікли в малюсінький клас,а всі селяни лишились на дворі-цирк.Толком нічого не пояснили – чого одних дітей возити з Воскодавинців у Чепелівку, а других з Чепелівки у Воскодавинці. Це чотири рази на день. Багато бензину ? А опалюватись все рівно будуть дві школи. Чому ніхто з вчителів не попереджений про звільнення?
  Може траба скоротити апарат освіти? Хай дітей краще возять на фонтан під адміністрацію(де зарили майже мільйон гривень), а село буде вимирати.

  • Дуже добре, що жителі Воскодавинець так дружно виступили на захист своєї школи. Але це нічого не дасть. 19 червня це питання будуть вирішувати депутати районної ради. Даремно чекати, що вони приймуть розумне рішення, бо більшості з них уже дано наряд голосувати за закриття школи. Щоб не допустити цього, організаторам виступу селян необхідно зробити слідуюче:
   Всіх учасників протесту організувати на приїзд на сесію районної ради. Забезпечити це повинен, якщо він поважає підлеглих йому жителів села, В.
   До свого гурту запросити депутата Верховної рали Шинкевича, депутата обласної ради , Королюка, якщо вони здатні захищати своїх виборців у будь-яких ситуаціях, що обіцяли передт виборами.
   Всі вони повинні сказати своє слово за чи проти
   Якщо хтось з депутатів проголосує за закриття школи, незважаючи на те, яким буде прийняте рішення, їх імена, за вимогою громади районна рада зобовязана надрукувати в районній газеті.
   На основіцього списку сільські активісти Воскодавинець мають надрукувати цей список якнайбільшими буквами під заголовком Вони голосували за знищення Воскодавинської школи. і розвішати ці списки в приміщеннях школи, сільської ради, магазині, на всіх видних місцях села.
   Треба сказати, що у цій справі може сильно допомогти партія свободівців, які, якщо забажають, вміють робити це прекрасно.
   Депутати також можуть зіграти тут свою роль. Небажаючи брати гріх на душу, знайти причину, через яку не може прибути насесію.
   І ще. Не дай Боже, якщо рішення про закриття школи буде прийнято, селяни можуть марикувати на державну владу. Ні в якому разі не думайте так. То витівки місцевої влади з підтримкою ї своїх прислужників депутатів.

   • поки був Симчишин у владі не закрили ні одної школи в області.

    • Якщо Ви про те, що Симинишин – це ставленик від ВО Свобода, то це напевно виключення, так як Фурман В.Т. також є “людина від Красиліської Свободи”, різницю я думаю всі побачать 19.06.2015.

     • P.S. Помилка, приношу свої вибаченння замість Симнишин – Симчишин О. С.

     • Фурман з Соціалістичної партії. За Симчишина все було нормально. І ціни нижчі і школи не закривали. За Ядухи закривали сотні, тепер буде ще більше.

    • Якщо він уже не привладі, тоді хто це? http://www.adm.km.ua/index1.php?link=9

   • Після букви В пропущено прізвище Федченко

  • Закрити адміністрацію повнісю
   А , гроші відати дітям в школу.
   :До ніли викабінет нехай прийде чоловік 30-50 і закриють ці костомахи на 1-му поверсі з новими дверима. Як воно вже достало таке худе і так хоче вислужитись перед областю.
   Думає що стане монархом в районні. Та напевне дуже сильно помиляється- гвоздеві не вічні та й люди довго терпіти не будуть ящо буде усе закривати рехформаторка хре…ва.!
   Гнати ….

 5. № ПРОЕКТ
  РІШЕННЯ тридцять першої сесії
  19 червня 2015 року
  м. Красилів

  Про ліквідацію Гриценківської загальноосвітньої школи І ступеня, Великоюначківської та Писарівської
  загальноосвітніх шкіл I-II ступенів.

  № ПРОЕКТ
  РІШЕННЯ тридцять першої сесії
  19 червня 2015 року
  м. Красилів

  Про призупинення діяльності
  Воскодавинської загальноосвітньої
  школи І-II ступенів

 6. НЕХАЙ ВСОХНЕ РУКА ДЕПУТАТА КРАСИЛІВСЬКОЇ РАЙЦОННОЇ РАДИ, ЯКОЮ ВІН ПРОГОЛОСУЄ ЗА НАЗВАНІ РІШЕННЯ19ЧЕРВНЯ 2015 РОКУ.
  А ГРОМАДИ ГРИЦЕНОК, ПИСАРІВКИ ТА ВЕЛИКИХ ЮНАЧОК НЕХАЙ ПРИЄДНУЮТЬСЯ ДО ПРОТЕСТУ ЖИТЕЛІВ ВОСКОДАВИНЕЦЬ, І БУДЬ-ЯКИМ ЧИНОМ ДОБИРАЮТЬСЯ В КРАСИЛІВ НА СЕСІЮ. МОЖНА Й ПОХОДОМ РАЗОМ З ШКОЛЯРАМИ І НЕОДМІННО ПІД ДЕРЖАВНИМ ПРАПОРОМ. ТІЛЬКИ РАЗОМ ЗМОЖЕТЕ ПОСТАВИТИ НА МІСЦЕ КРАСИЛІВСЬКУ ВЛАДУ ТА ЇЇ ЗНАХАБНІЛИХ ДЕПУТАТІВ, ЯКІ ПІДТРИМУЮТЬ ЇЇ ПРОТИЛЮДСЬКІ, А В БІЛЬШІЙ МІРІ ПРОТИДЕРЖАВНІ ДІЇ.

 7. Ніла прийшла порядок навела! Всі школи закрила

  • Ще не всі. Ще все попереду.

  • Ніла прийшла-пиріжок знайшла-не сіла поела а закривати школи пішла!
   Да вона йшла-і ще сільські ради знайшла, зачіпилася впала і голову страсла!

 8. Цікаво, а хто вирішував, які школи закривати, на мою думку, це ж не зараз прийшли до такого варіанту. Ці пропозиції узгоджуються протягом навчального року- чи не свобода це ініціювала? Коли була при владі……

  • Вчитель з РДА не тупи. Свободівець Білевич звільнений в грудні 2014 року. Свободи при владі в районі немає вже 7 місяців.
   План напрацьовують в травні-червні і можуть затвердити на сесії районної ради.
   Хватить валити з здорової голови на хвору.

   • Ну якщо вже в свободи від січня до червня 7 місяців, то про що може бути мова

 9. Це ти не тупи, островська прийшла в квітні, ви рулили і от нарулили

 10. Жеруться, піараться, хто ж про людей подумає, а не про посади?????????????????????

 11. райдержадміністрація на чолі з головою нічого не роблять, тільки строчать всі разом хвалебні оди собі і своїй патронші Островській. Це бридко і гидко читати. Строчать в робочий час, не думають про школи, дитсадки, а тупо строчать десятки коментарів. Подивіться на всі новини з Красилова. В кожній новині десятки і навіть сотні коментарів однакових з одної айпі адреси.
  Багато новин про інші райони, але там ніхто не строче і коментарів може бути 2 чи 3, а то і зовсім нуль. Тільки щось про Красилів. Зразу Наша Ніла – найкраща, вона сама, сама, сама і сама. Самим не гидко?

 12. ПРАВДА В ОЧІ КОЛЕ! НАРОДУ РОТ НЕ ЗАКРИЄТЕ!ЯНУКОВИЧ ХОТІВ ЗАКРИТИ І ОПИНИВСЯ У П-РАШИ! БУДЕТЕ РОТ ЗАКРИВАТИ – І ВАС ТУДА ВІДПРАВЛЯТЬ!!!

  • Краще скоротити відділ освіти, і рівень освіти покращиться. А якщо ще позвільняти директорів-антимайданівців і вчителів-ригів то освіта Красилівщини росцвіте!!!

 13. В2013г.все директора школ и учителя были членами ПР и поддерживали вора-рецедивиста януковича.Кто из них привселюдно покаялся и попросил о прощении?В нашей стране интелигенция не передовой отряд сеятелей просвещения.В нас интелигенция-ПРОСТИТУТКА !!! Неужели учителя и родители не могут взять коромысло в руки-да депутатам и РДА надавать куда следует ???Могут.Но проститутка (интелигенция)свою ментальность не изменит.Родители учеников !!! Берите на себя ответственность ибо только вам решать быть школе или нет.Вспомните МАЙДАН.Мы-СИЛА.Мы-НАРОД.(из Конституции Украины -ЭДИНИМ ДЖЕРЕЛОМ ВЛАДИ Э НАРОД ).Т.Г.ШЕВЧЕНКА вспомните.Про “кайданы порвите”Мы порвали кайданы на МАЙДАНЕ – вы рвите сейчас.Зщитите будущие своих детей сами.Вы-ВЛАСТЬ.Вы-СИЛА!!!

  • Цілком підтримую, бо дехто пише, що будуть чи не будуть існувати названі школи вирішать депутатиє А хто ж вони такі? Народ їх вибрав, народ повинен їх прибрати. А для цього треба, щоб громади потребували від керівників районної ради, щоб вони представили в кожну сільську раду і надрукували в газеті списки всіх депутатів і що кожен із них зробив для жителів району чи свого села, скільки сесій пропустив, які пропозиції і скільки він зробив, як боровся за їх виконання, чи хоч один із них відвідав лежачих хворих, багатодітних сімей. На вибори це пригодиться. Гарантую, що районна рада цього не зробить, бо треба буде писати, що зробили у цьому плані керівники ради. А вони, якщо і виїзджали у сімї, то тільки на ювілею, де чекали на них і чарочка, і шкварочка.
   А щодо закриття шіл, то, згідно закону, це питання мають вирішувати тільки сільські громади. А до депутатів, і в першу чергу до їх керівників, бо це тільки від них виходять такі рішення, дійсно треба познаходити коромисла, якщо вони ще десь збереглися, або сучкуваті гистики.

   • А ЩО ЩЕ МАЮТЬ РІШАТИ ДЕПУТАТИ, КОЛИ ЦЕ ПИТАННЯ ВИРІШЕНО ЩЕ 4 ЧЕРВНЯ НА ЗАСІДАННІ. ХТО ЦЕ ВИРІШУВАВ, НАРОД ПОВИНЕН ЗНАТИ СВОЇХ ГЕРОЇВ. ПОДАЄМО ІНФОРМАЦІЮ РАЙОННОЇ РАДИ
    04 червня голова та заступник голови районної ради Василь Фурман і Любов Якушева, заступник голови райдержадміністрації Ірина Морозович, начальник управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Олена Заїка, перший заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Аліна Полянчук, заступник начальника управління фінансів райдержадміністрації Надія Дунець, директор Красилівського професійного ліцею Леся Маланчак, в рамках робочої наради зустрілися з головами Воскодавинської, Заслучненської та Гриценківської сільських рад, директорами Воскодавинської Гриценківської, Писарівської і Заслучненської загальноосвітніх шкіл.
    В результаті тривалої дискусії учасники наради одноголосно вирішили питання «Про призупинення діяльності Воскодавинської загальноосвітньої школи І-II ступенів» та «Про ліквідацію Гриценківської загальноосвітньої школи І ступеня, Великоюначківської та Писарівської загальноосвітніх шкіл I-II ступенів» винести на розгляд постійних комісій та пленарного засідання чергової тридцять першої сесії районної ради, яке відбудеться 19 червня 2015 року.

 14. Соберитете небайдужых на сесию учитилей-родителей и всыпте…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.