Журнал “Forbes” опублікував рейтинг українських міст найсприятливіших для бізнесу, де Хмельницький посів 8 позицію.
Лідером рейтинга стала Одеса, що показала високі результати практично за всіма характеристиками. Друге місце здобув Львів, що є центром, куди стікаються всі капітали та продуктивні силі Західного регіону. Третім у рейтингу є Харків, не зважаючи на прифронтову зону свого розташування.
Попередній рейтинг складався два роки тому. Враховуючи внутрішні зміни в країні та зовнішню агресію, редакція журналу виключила з дослідження шість міст, над якими Україна тимчасово втратила контроль: Севастополь, Сімферополь, Донецьк, Луганськ, Горлівку та Макєєвку.
При обрахуванні рейтингу враховувалась чисельність населення, її динаміка, рівень злочинності, освіченість, сальдо міграції. Також зважали на купівельну спроможність та середню зарплату у 2014 році. Свою роль у рейтингу відіграли і показники бізнес-клімату, розвинутість малого бізнесу, економічна стійкість та інфраструктура міста.
“Великим центром ринкової торгівлі Хмельницький став на початку 1990-х. Ще нещодавно в місті було 40 ринків, що займали третину території міста, на них працювало близько 30000 людей. Однак сьогодні через різкий стрибок курсу долара половина торгівельних точок в Хмельницькому закрилась”, – йдеться у журналі Forbes.
За даними незалежної асоціації банків України, з початку 2014 року по березень 2015 року обсяг роздрібних продажів зменшився по всій країні на 43%, і в першу чергу удару зазнали ринки.
Також у журналі зазначається, що місцеві чиновники працюють над спрощенням процедур відкриття і ведення бізнесу в місті. В цьому році влада збільшила строк дії договорів на розміщення тимчасвих споруд, зокрема торгівельних, з 11 місяців до трьох років. Окрім того спрощена процедура розгляду земельних питань, які тепер вирішує лише міська рада, без затвердження виконкомом.
У рейтингу найсприятливіших міст для бізнесу Хмельницький обійшов сусідні Вінницю та Тернопіль.