Хмельницький посів 8 місце у рейтингу міст найсприятливіших для бізнесу – Forbes

Журнал “Forbes” опублікував рейтинг українських міст найсприятливіших для бізнесу, де Хмельницький посів 8 позицію.

Лідером рейтинга стала Одеса, що показала високі результати практично за всіма характеристиками. Друге місце здобув Львів, що є центром, куди стікаються всі капітали та продуктивні силі Західного регіону. Третім у рейтингу є Харків, не зважаючи на прифронтову зону свого розташування.

Попередній рейтинг складався два роки тому. Враховуючи внутрішні зміни в країні та зовнішню агресію, редакція журналу виключила з дослідження шість міст, над якими Україна тимчасово втратила контроль: Севастополь, Сімферополь, Донецьк, Луганськ, Горлівку та Макєєвку.

При обрахуванні рейтингу враховувалась чисельність населення, її динаміка, рівень злочинності, освіченість, сальдо міграції. Також зважали на купівельну спроможність та середню зарплату у 2014 році. Свою роль у рейтингу відіграли і показники бізнес-клімату, розвинутість малого бізнесу, економічна стійкість та інфраструктура міста.

“Великим центром ринкової торгівлі Хмельницький став на початку 1990-х. Ще нещодавно в місті було 40 ринків, що займали третину території міста, на них працювало близько 30000 людей. Однак сьогодні через різкий стрибок курсу долара половина торгівельних точок в Хмельницькому закрилась”, – йдеться у журналі Forbes.

Y2C1Kjx7Yfg

U3pB0c4zQXc

За даними незалежної асоціації банків України, з початку 2014 року по березень 2015 року обсяг роздрібних продажів зменшився по всій країні на 43%, і в першу чергу удару зазнали ринки.

Також у журналі зазначається, що місцеві чиновники працюють над спрощенням процедур відкриття і ведення бізнесу в місті. В цьому році влада збільшила строк дії договорів на розміщення тимчасвих споруд, зокрема торгівельних, з 11 місяців до трьох років. Окрім того спрощена процедура розгляду земельних питань, які тепер вирішує лише міська рада, без затвердження виконкомом.

У рейтингу найсприятливіших міст для бізнесу Хмельницький обійшов сусідні Вінницю та Тернопіль.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. а 2 роки назад були на 3 місці, котимося вниз

  2. Знов “жаба” давить. Хіба це погано!!!
    То ж поїдуть люди за товаром до нас, погуляють по місту, поп’ють кави в кав’ярнях, переночують в готельках, може хтось нормальний нерухомість купить, бізнес розпочне і підніметься місто.
    А то розвелось Анонімів, робити не хочуть, ходять стогнуть.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.