Будівельно-шкільний конфлікт на Проскурівській може вирішитись на користь протестуючих

У Хмельницькому підриємство-забудовник має строк до останньої середи жовтня, щоб узгодити проект будинку з мешканцями та батьками, або взяти під забудову іншу ділянку.

Таким був результат розгляду ініціативи батьків учнів НВО №4 та мешканців будинку №49 на вул. Проскурівській земельною комісією Хмельницької міської ради 26 вересня. Їх підтримали місцеві автомайданці.

Фото Ксенії Орлової

Фото Ксенії Орлової

Ініціативна група звернулась до міського голови з проханням запропонувати власнику ділянки на вул. Проскурівській, 51 інше місце для побудови багатоповерхівки, а на місті теперішнього будівельного майданчика влаштувати шкільний стадіон.

Вони навели такі аргументи: і школа і житловий будинок вже мають тріщини після будівництва сусіднього торгового центру; під територією школи знаходиться бомбосховище, котре постійно просідає, і може зруйнуватись від струсів і вібрацій під час будівництва.

Власник і забудовник (з серпня місяця це компанія «Стандартінвест») навели контраргументи: за новим проектом площа забудови зменшена з 600 до 250 м кв., а поверхів стало не 9, а 7; будувати будуть за новими технологіями: без крану і свай; земельна ділянка є власністю Андрія Бабенко, набутою на законних підставах; рівнозначних альтернативних ділянок під забудову в місті вже не лишилось: околиці не заміна центру; готові зробити техекспертизу будинку №49 і школи та встановити датчики коливання, щоб запобігти руйнації будівель. В разі необхідності готові навіть укріпити сусідні старі споруди.

Заслухавши обидві сторони, заступник голови депутатської земельної комісії Олександр Кізляр запропонував два варіанта розв’язання конфлікту: забудовник і власник ділянки домовляються зі своїми опонентами до наступної сесії міської ради або пошук іншої ділянки.

«Місцева ініціатива буде розглядатись міською радою. Є велика ймовірність того, що її приймуть. Якщо депутати її підтримають, то ви вже нічого там не збудуєте», – пояснив він підприємцям.

Представник Хмельницького автомайдану Вікторія Середюк, котра найрішучіше висловлювалась проти будівництва, і стараннями якої роботи у травні місяці були призупинені, під кінець дебатів припустила таку можливість за умови, що безпека дітей буде забезпечена на 100%.

З нею погодились інші присутні батьки учнів та представник будинку№49.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 9

 1. Ну пані Середюк – це показник 🙂 Маючи довідку з дурки (і не липову) можна лізти у всі дірки.

 2. Знаю пані Вікторію Середюк більше року. Гріх писати таке про нормальну людину. Так часом не стримана… Але на майдані люди обрали в раду майдану – значить також підтримали……

 3. Власне звертаюся до Андрія. Жодних проблем зі здоров’ям не маю, а у вашій адекватності дуже сумніваюся. Читайте уважно статтю там йдеться про безпеку та здоров’я дітей.

 4. Пробачте, але висновки автора статті про засідання є невірними.
  Не було погодження тех експертизи
  Розглядаляся місцева ініціатива про заборону будівництва
  Мешканці будинку та батьки учнів НЗ не згодні з будь-яким будівництвом
  .

 5. Тему забалакують. Забудовник маніпулює, дехто намагається піаритися

 6. Не дивуюсь негативним коментарям у сторону жінки. Жителі нашого міста, як були бидлом, так ним і залишились (у переважній більшості). ВАм накласти гепу на те, що будівництво зупинили, там де його не повинно бути, зате покритикувати, про піар поговорити – це стало святим обов`язком кожного бидлана із середньостатистичним заробітком. Ви, герої краще б самі таким чином попіарились, а не жили б по поняттю “всі дурні, а я з місця краще перджу”.
  P.S. Особисто до Андрія звертаюсь. Приходь за адресою: вул. Шевченка, 64, офіс 3 і скажи це особисто людині у вічі, чи кишка тонка? По людськи – за таке б’ють по Эбалу, а по Закону – передбачено відповідальність за наклеп. Так що давай, або скан паспорта у студію або приходь, поговоримо.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.