“Україну в камені” презентували на Хмельниччині

У музеї історії міста Хмельницького сьогодні відбулось відкриття художньої виставки «Україна в камені». Її представили майстри – художники хмельницького приватного підприємства «Подільський камінь» . Усі роботи створені безпосередньо на поверхні кам’яних брил і виконані в різноманітних техніках.

1

У презентації виставки взяв участь міський голова Хмельницького Сергій Мельник. Він підкреслив, що подібна експозиція є першою в музеї історії міста. Виставка відбувається у рамках заходів, приурочених Дню м. Хмельницького. Приємно, що ПП «Подільський камінь» поєднує свою діяльність і в творчому ключі. Це – чудова нагода для хмельничан побачити один із напрямків творчості своїх земляків. З часом Хмельницький знатимуть не лише завдяки відомому речовому ринку, але і як мистецьке місто.

2

Історія підприємства починає свій відлік з 2007 р. Саме тоді Андрієм Свистуном було засновано ПП «Подільський камінь». Через 5 років під керівництвом молодого талановитого художника Володимира Дідори тут була організована художня майстерня, яка створює картини-барельєфи, скульптури, ікони, гравюри ручної роботи.

4

Кожна із представлених на виставці робіт — неповторна. Навіть не віриться, що тлом картин виступає всього лишень поверхня каменя. Далі — фантазія й уява автора вирізьблюють, шліфують на камені обриси храмів, будівель, унікальні пейзажі тощо. Виставка проникнута українським духом, мотивами козацтва. Під руками майстрів камінь наче оживає, розповідає свою історію.

Камінь утворюється у надрах землі мільйони років і, як стверджують мудреці, у кожного каменя своя унікальна душа, адже недаремно з давніх-давен йому приписувалися властивості оберегу та цілительства. Не залишать байдужими відвідувачів роботи “Церква”, “Вулиця”, “Шлях” Анастасії Григорчук, “Проскурів. Жіноча гімназія” Ганни Островської, географічна “Карта” Ярослави Богачук, скульптури з каменя Володимира Дідори. До речі, оригінальні рамки для кам’яних картин виготовив Юрій Лисневич. Разом вони створюють справді неймовірне враження. Хочеться і собі спробувати зробити щось подібне…Для усіх бажаючих Аліна Коляда влаштувала майстер-клас.

5

–         Ідея створення робіт – залишити щось довговічне в історії , – ділиться з глядачами А. Свистун.- Автори щоразу шукають альтернативні шляхи вдосконалення робіт, використовують новітні тенденції обробки і збереження каменю. Незмінним залишається те, що всі вироби виконуються вручну, багато робіт авторські…

Наразі хмельницькі майстри – учасники  багатьох виставок, ярмарок. Їхні кам´яні картини є у приватних колекціях відомих людей України. Справжні професіонали своєї справи – майстри Володимир Дідора, Юрій Лисневич, Аліна Колядова, Ганна Островська, Анастасія Григорчук, Юлія Горнюк вміють бачити красу у камені. Їхні картини – довершений спільний витвір людини і природи. Виставка «Україна в камені» триватиме до 8 жовтня.

                                                                       Яна Небесна,

                                                                       фото автора.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.