Визволителю Кам’янця – 104 роки!

На сьогодні у Кам’янці-Подільському проживає єдиний визволитель міста від німецько-фашистських загарбників. Це ветеран, інвалід Великої Вітчизняної війни Ілля Олексійович Чеботарьов.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

17 вересня почесному громадянину міста виповнилось 104 роки від дня народження. Поважного мешканця міста вітали від імені громади міста,  міського голови Михайла Сімашкевича та депутата Верховної Ради України Володимира Мельниченка. Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Тетяна Любінецька та директор територіального центру соціального обслуговування «Надія» Валентина Солодковська  вручили імениннику подарунки. Серед низки побажань імениннику бажали найголовнішого – здоров’я та всіх життєвих гараздів.

Довідково:

 Чеботарьов Ілля Олексійович – 1910 року народження, визволитель міста Кам’янця-Подільського, освіта вища.

Старшина Чеботарьов проходив службу в діючій армії з 1941 по 1945 рік, учасник Курської битви, штурму Дніпра, звільнення України, нашої області і міста Кам’янця-Подільського в складі 29 Унечської мотострілкової бригади. При звільненні міста був на посаді майстра з ремонту зброї, начальника пункту боєзабезпечення.

З боями пройшов територію країн Європи, які звільняла Червона Армія. На початку травня 1945 року, після взяття Берліну йому наказано виїхати на р. Одер за військовим майном. При виїзді на річку Одер був обстріляний фашистськими танками. Заряд потрапив в кабіну і старшина Чеботарьов  був дуже важко поранений. Понад два тижні був у госпіталі без свідомості. Права рука була ампутована по саме плече.

Після звільнення з армії інвалідом війни 1-ї групи прибув на постійне місце проживання в м. Кам’янець- Подільський. Працював до пенсії вчителем математики в школі № 8.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.