Співробітники і пацієнти Хмельницького державного протезно-ортопедичного підприємства, а також представники громадських об’єднань інвалідів-протезників не допустили до роботи реорганізаційну комісію, яка приїхала з Вінниці.
У п’ятницю 19 вересня, зранку комісія на чолі з директором Вінницького відділення Фонду соцзахисту інвалідів Сергієм Полонським прибула до Хмельницького, щоб виконувати наказ Міністерства соціальної політики України від 1 вересня про фактичну ліквідацію підприємства шляхом його приєднання до Вінницького протезного підприємства на правах філії.
Разом із комісією неофіційно прибув директор Вінницького підприємства Василь Лисак. Недопущені члени комісії з сусідньої області викликали наряд міліції, прибули представники ЗМІ, директор департаменту праці й соцзахисту Світлана Лукомська, яка опонує профільному міністерству в спробах деструктивної реорганізації Хмельницького ДЕПОП. Не отримавши сатисфакції, вінничани поїхали ні з чим.
Невмотивована нічим процедура перетворення нашого підприємства на філіал, бачив я, як нездало вінницькі колеги управляють своїм філіалом у Чернівцях, проводиться з численними порушенням, – сказав директор підприємства Ігор Ліщук, контракту з яким ніхто не розривав.
Насамперед порушено вимоги міжнародної конвенції про права інвалідів – не обговорено цієї реорганізації з ними. А потім, про наказ від першого числа я довідався тільки сімнадцятого, отже всі підписані мною доти документи – у банк, казначейство тощо – можуть оскаржуватися. А це ж виробництво, у нас і стаціонар із важкими хворими – харчування, ліки, матеріали, закупівлі і зарплата…
Наказ підписано міністром Людмилою Денисовою усупереч доводам про економічну необґрунтованість такого кроку, на противагу зверненню до уряду сесії Хмельницької обласної ради, зверненням до міністерства усіх об’єднань інвалідів-протезників і навіть протестів-пікетувань у столиці. Сам документ видано з порушенням регламенту роботи уряду, а також із фактичними помилками.
Так, місцем проживання директора Хмельницького ДЕПОП вказано село Глибочицю на Житомирщині, а директора Вінницького КЕПОП оселено в одну квартиру з головним бухгалтером підприємства (якщо б то були й чоловік з дружиною, то таке підпорядкування є порушенням трудового законодавства).
“Питання на контролі в уряду – його вивчав представник Прем’єр-міністра, відвідуючи наше протезно-ортопедичне підприємство. І візит на підприємство самого глави уряду буде включений до програми поїздки Арсенія Яценюка на Хмельниччину”, – зазначила Світлана Лукомська.
Як видно, найоптимальніший вихід із ситуації – скасування наказу міністра соціальної політики.
Михайло Цимбалюк.