ВО «Батьківщина» ініціює проведення референдуму про вступ до НАТО

Минулого тижня, 5 вересня у  Києві відбулися збори громадян щодо всеукраїнського референдуму про вступ до НАТО, що за законодавством є першим кроком для його проведення. Ініціатором винесення питання про вступ України до системи колективної безпеки та оборони НАТО виступила  партія ВО «Батьківщина».

На захід зібралися понад 2700 громадян, представники 16 посольств країн-членів НАТО та Центральної виборчої комісії.  Збори затвердили формулювання питання, яке пропонується винести на всеукраїнський референдум. Воно звучатиме таким чином: “Чи підтримуєте Ви приєднання України до Організації Північноатлантичного Договору (НАТО) як системи колективної безпеки?”. Крім того, учасники зборів утворили ініціативну групу з 500 осіб, визначили її персональний склад та доручили їй організувати процес збору підписів – згідно вимог законодавства  за проведення референдуму мають  підписатися три мільйони громадян України.

“Ми мусимо звикати до того, що доленосні, сильні, історичні рішення мусять прийматися не в кабінетах політиків, а повинні прийматися на всенародних референдумах”, – наголосила лідер ВО «Батьківщина»  Юлія Тимошенко. Вона підкреслила, що завершився час, коли вступ до НАТО розділяв українців, бо зараз “70% твердо бачать свій шлях захисту, шлях безпеки, шлях справжніх реформ, шлях процвітання”. “Велика помилка думати, що НАТО – це лише військовий блок. Ні. Це не так. НАТО – це демократичні стандарти, це правильна і розумна організація суспільства, це сильний і привабливий інвестиційний клімат, це свобода, спокій і мир. І це єдине, що може в стратегічній перспективі назавжди захистити Україну від будь-яких зазіхань Кремля”, – підкреслила політик. Юлія Тимошенко  переконана, що референдум щодо вступу до НАТО  повинен бути проведений одночасно з достроковими парламентськими виборами 26 жовтня.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.