Завжди поруч дорожніх махінацій

За інформацією видання «Наші гроші», впродовж останніх п’яти років «Аграрна компанія 2004» виграла дорожніх тендерів на загальну суму 187,35 мільйонів гривень – усі в Хмельницькій області.

Зауважимо, що власником ПП «Аграрна компанія 2004», яка входить у групу компаній «ВІТАГРО», є народний депутат України VII-го скликання Сергій Лабазюк – екс-депутат Хмельницької облради від Народної партії Володимира Литвина.

За даними офіційного порталу Верховної Ради України, народний депутат України Лабазюк С.П. 04.06.2014 року за реєстраційним номером 4013а зареєстрував проект Закону України «Про особливості здійснення закупівель у сфері забезпечення будівництва, реконструкції, ремонтів та експлуатаційного утримання автомобільних доріг»

Дороги

Законопроект, який Сергій Лабазюк намагався «проштовхнути» через Верховну Раду, передбачав скорочення строків тендерних процедур в дорожній галузі до 15 (зараз – це мінімум 20, а на практиці, то й 30 і більше) днів, а, за умови виникнення особливих економічних чи соціальних обставин (майже завжди), –  взагалі відмову від тендерів.

В законопроекті зазначено, що при настанні таких «особливих економічних чи соціальних обставин» рішення щодо освоєння бюджетних коштів мали приймати безпосередньо міністерські чиновники, а це автоматично тягнуло за собою корупційну складову.

Враховуючи вищесказане, можна з упевненістю стверджувати, що
«просування» цього законопроекту відбувалося саме під підприємства Лабазюка та могло завдати значних збитків державі, про що відкрито заявляли багато чиновників та експертів.

Зокрема, за висновками голови Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією В. Чумака від 02.07.2014 року щодо результатів здійснення антикорупційної експертизи цього законопроекту виявлено корупціогенні фактори: «Проект Закону не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Вказані пропозиції здатні створити невиправдані умови для здійснення корупційних дій або виникнення корупційних відносин, що стане передумовою до неефективного використання коштів і можливого вчинення корупційних правопорушень посадовими особами, які будуть відповідальні за цей напрямок. Наслідком прийняття даного законопроекту буде послаблення громадського контролю за процедурою державних закупівель…»

Враховуючи тиск громадськості та з метою усунення корупціогенного фактору зазначений законопроект було відхилено.

Дана ситуація вкотре дає зрозуміти, що саме для лобіювання власних бізнесових інтересів Сергій Лабазюк свого часу балотувався до Верховної Ради України!

Теги: ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Роман Омельчук

Роман Омельчук

Громадська організація "Сила людей"

Коментарів: 2

  1. Це правда !!!!

  2. Цікаво, чи цей злодюга знову осмілиться балотуватися до ВР?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.