На Хмельниччині немає підстав для віялових відключень електроенергії

На разі немає достовірної інформації про можливі віялові відключення електричної енергії у Хмельницькій області. Таким чином ні підтвердити, ні спростувати інформацію, яку поширюють ЗМІ та соцмережі, у ВАТ «Хмельницькобленерго» не беруться.

Віялові відключення (магістральна лінія припиняє подачу енергії на потужніші розподільчі підстанції, а ті в свою чергу припиняють подачу на менш потужні розподільчі мережі, від яких живляться споживачі) застосовуються для вирівнювання балансу між виробництвом електроенергії та її споживанням. Із ситуації з порушеннями такого балансу вдалося вийти ще у 2001 році. Тоді урядом Віктора Ющенка було подолано кризу платежів від споживача через постачальника до виробника енергії й постачальника палива для електростанцій.

У теперішньому становищі можливі як неплатежі й несвоєчасні розрахунки у ланцюжку від споживача енергії до виробника й постачальника палива (енергетичного вугілля і мазуту для ТЕС, твелів для АЕС). Але експерти перш за все прогнозують дефіцит вугілля, зумовлений бойовими діями на Донбасі.

«На разі ніяких загроз порушенню енергобалансу в області немає. Енергопостачальна компанія працює у штатному режимі і завершує підготовку мереж до постачання електричної енергії в осінньо-зимовий максимум навантажень», – сказали у прес-службі енергопостачальної компанії «Хмельницькобленерго».

Михайло Цимбалюк.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.