Хмельницька обласна організація ВО «Батьківщина» звернулася з листом до свого лідера Юлії Тимошенко щодо проведення всеукраїнської акції про заборону обиратися до українського парламенту депутатам VII скликання від Партії Регіонів, КПУ та позафракційним депутатам, які голосували 16 січня 2014 року за антиконституційні закони.
Текст відозви схвалили члени обласного бюро ВО «Батьківщина».
“16 січня 2014 року народні депутати Верховної Ради України із фракцій КПУ, Партії Регіонів та позафракційні депутати проголосували за низку законів, що своїм антиконституційним змістом знищували демократію у країні і насаджали на її теренах кримінальну тиранію та диктаторське свавілля.
Цинічним та свідомим злочинним дійством цих 235 так званих парламентарів було розчавлено права і свободи, що гарантувалися діючою Конституцією України, а саме: ст.ст. 8, 15, 22, 60 та міжнародних Договорів, Актів, Декларацій, гарантуючих верховенство права, підписантом яких є Держава Україна. Вказані обранці голосували в супереч Конституції і порушили складену перед вступом на вищу державну посаду конституційну присягу, в якій вони клялися: додержуватися Конституції України та Законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників (ст.79). Таким чином, з прямої дії так званих «народних депутатів» було вбито, покалічено та закатовано тисячі українських патріотів”, – вважають хмельницькі бютівці.
“Вимагаємо визнати клятвовідступництво 235-ти народних депутатів злочином перед людяністю. Пропонуємо розпочати акцію щодо заборони злочинцям-клятвовідступникам обиратися до складу Верховної Ради України та займати посади на державній службі терміном 15 років”, – додали в обласній “Батьківщині”.
Від Хмельниччини за “закони 16 січня” голосували “регіонали” Віктор Бондар, Сергій Буряк, Олександр Герега, позафракційний Сергій Лабазюк і комуністка Ольга Борита.
Нагадаємо, після ухвалення Верховною Радою репресивних законів 16 січня у Раді Європи заявили, що припиняють співпрацю з Україною щодо реформування кримінальної юстиції, доки експерти Ради Європи не проведуть детального аналізу суперечливих законів і не представлять свій звіт на розгляд Комітету Міністрів Ради Європи.