Водойма на Південному Бузі у Хмельницькому зміліла більш як на метр. Вода відступила від берегів, і озеро тимчасово зменшилося, либонь, на кілька гектарів.
Через все це змушені згорнути завчасно катамаранно-човновий бізнес підприємці, які надають в оренду прогулянкові плавзасоби. Закінчив навігацію і великий прогулянковий катер та неформальний клуб веслувально-вітрильного спорту. Його керівник Олександр Босенко вже мобілізував команду, яка витягла шестивесельний ял і законсервувала на зимове зберігання.
Уперше за півтора десятка років вишкірилися сміттям, травмонебезпечним склом і металом прибережні мілини. Та комунальників, які б терміново прибирали і вивозили пляшки та інший мотлох по периметру, не видно. Хтось не витримує і збирає все це, складає на купи. Але чимало несвідомих дітей, молодиків і навіть дорослих задля забави відкидає підібране на березі скло і пластик іще далі у воду.
Тим часом по болоті ходять люди з металодетекторами та бідніші, котрі не можуть придбати такого приладу. На заздрість рибалкам й іншому людові, вони поступово багатшають: у мулі, між сміттям і камінням підбирають золоті обручки й прикраси, срібні персні та інші ювелірні втрати купальників за чимало років.
Вийнято перші кубометри землі з-під набережної, задля ремонту якої все це затіяно. Підрядник, який здобув право на виконання цього ремонту, має намір усе закінчити до зими. Нічого не заважає до впорядкування берегів і підприємцям, які розташували на берегах свій бізнес.
Показово, що зниження рівня водойми не пожвавило течії притоки Південного Бугу – річки Плоскої. Млявий струмок іще помітний під мостом, який веде до головного міського парку з вулиці Примакова. Але тут же він і зникає, насилаючи тривожні міркування екологам, які досі вважали, що проблеми Плоскої зумовлені саме підняттям води в озері.
Михайло Цимбалюк.