Зона вільної торгівлі. Де місце селян?

Цінність європейського вибору є безумовним пріорітетом розвитку українського суспільства. А тому, правильність зовнішьнополітичного курсу керівництва держави наразі не викликає жодних сумнівів.

Сумніви, а точніше певне занепокоєння, викликають механізми реалізації прямого зближення з ЄС. Вони недоступні для звичного товаровиробника і не зовсім зрозумілі пересічному українцю. Хтось скаже, що звичайна людина цим і не повинна цікавитись, для цього є експерти і фахівці. Та саме на житті малих та середніх підприємців, так би мовити виробничників, відобразиться економічна частина Угоди про асоціацію з ЄС.

Взяти до прикладу агрогалузь, яка є ближчою мені. Як захистити і так малоперспективне в нашій державі село? Фабрики, великі підприємства все ж з «криками і болем» (адже це відчутно вдарить по кишені власників виробництва) зможуть адаптуватися до нових стандартів. Принаймні, хочеться в це вірити. А ось окремі приватні, фермерські і, скажемо так – домашні господарства… Як вони тепер боротимуться за реалізацію продукції? Скажу простіше – здати молоко чи буряк, забити худобу і продати м’ясо. Як з найменшими втратами сертифікувати товар, якщо наразі європейським стандартам якості відповідає менше половини агропродукції? Що зробити для часткової переорієнтації сільгоспвиробництва – за вимогами Європейських квот, – і зберегти родючість земель і т.д.?

2780

Я веду до того, що механізми захисту товаровиробників і переробників, а в нас потужна аграрна область, повинні бути чітко прописані, без жодної абстракції. Недарма на цьому наголошують представники Партії розвитку України. Її активісти розуміють як важливість підписання Угоди та подальшої євроінтеграції України, так і небезпеку викликів для нашого підприємництва та аграрного сектору. Тому чітко переконаний, що на даному етапі значні зусилля держави необхідно направити саме на захист  виробничих сил. Має бути розроблений чіткий, поетапний план щодо входження нашого сільського виробництва в ЗВТ. Влада повинна мінімізувати негативний короткостроковий вплив від підписання угоди та передбачити фінансову підтримку для селян на період адаптації до нових умов. Доступно розказати, що планується  робити  для  захисту  тих галузей, які стануть найуразливішими після набуття чинності умов вільної торгівлі з ЄС. Ми чекаємо, щоб влада представила заходи, які пом’якшать удар по населенню.

Євроінтеграційний шлях української держави невідворотний, проте важливо, щоб на цьому шляху Україна зайняла гідне місце, а головне, щоб враховувалися її національні інтереси, інтереси кожного жителя.

Цей момент і повинні вже зараз лобіювати як народні обранці, так і сам Президент.

 

Олександр Борбич,

депутат Старосинявської райради

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 14

 1. Ах ти сука ригіаналівська! Ти хоч знаєш, що це за партія?

 2. стаття на тему: бла-бла-бла.
  риг – голова РДА пише в стилі учня трійочника 10 класу сільської школи

  • все правильно этот чувак написал. самое “прикольное” заключается в том, что сертификация, или стандарты ЕС есть и мы должны соблюдать их при внутреннем потреблении, и при экспорте. сколько производителей потянут модернизацию, и подтягивание стандартов? не много, где то % -40. И это при банковских кредитах с высокой ставкой по кредиту.

   • Остальные, будут поглощены иностранными компаниями, для которых даже кредитование будет как в Европе, всего пару %. И будем на своей земле наймитами. Но пойдут инвестиции)))

    • будем рабами в європі ми самі повинні працювати на своє благо а не надіятись на європу чи росію працюйте дорогенькі(почніть з себе і все буде гаразд)

   • чувак – це Человек УВажающий Американскую Культуру або кастрований кабан.

    а написав цей чувак брєдятину сивої кобили. Всі знають що проблема є, а як її вирішити? Га? може кастрований кабан коли був головою району щось зробив?

  • А що ти здатний запропонувати? Добре що хтось правдуговорить.Ми й насправді нічого не знаємо про цю “економічну” складову. Може станемо рабами на своїй землі?! А може – навпаки багатшими станемо. Нехай би розтлумачили нам все це. А ви одразу кидаєтесь на людей, як бик на червону ганчірку. Ти ж, сподіваюсь, не БИК?! Чи я помиляюсь?

 3. Хмельницькі аграрії переймуть досвід львівсьььких свядомих і поїдуть дупи мити італійцям.

 4. давайте сприймати зміст, а не обгортку. Написано дійсно по суті. принаймні звучить логічно

 5. стаття нікчемна, купа помилок. видно, що людина далека, дуже далека від сільського господарства.

 6. Европейские стандарты надо вводить в Украине, тогда в супермаркетах будут продавать нам качественный товар, который не вредит здоровью. Не будет сосисок из химикатов, не будет водки из непонятно чего, не будет мастики,которая называется сыр… Нас травят сейчас, а в Европе с качеством продуктов строго. При выращивании с/х продукции особенный контроль на вместимость химикатов. Выращиваешь продукцию, продаешь, вкладывай деньги в производство, чтобы было хорошее качество. Это европейские принципы. У нас пока работают только на собственный карман.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.