Конституції до Дня Конституції

Ні, це не тавтологія. 28 червня – День Конституції України. А відвідувачі  Кам’янець-Подільського державного історичного музею – заповідника дійсно зможуть побачити головні документи держави.

Тут триває книжкова виставка, приурочена до Дня Конституції, «Конституції України» (раритетні документи з фондосховища музею 1936-1996 рр.)

На виставці експонується кілька унікальних експонатів з бібліотечного фонду музею. Серед них «Конституция (основной закон) Союза Советских Социалистических республик» 1936 року. Конституцію 1936 року, прийняту надзвичайним з’їздом Рад, називали конституцією соціалізму, що переміг. Вона вважається зразком демократичних конституцій у світі. Щоправда, на практиці,  її закони мало виконувалися.

Відвідувачі зможуть побачити також Конституцію УРСР, прийняту на позачерговій сесії Верховної Ради 20 квітня 1978 року; Конституцію України, прийняту на п’ятій сесії Верховної Ради 28 червня 1996 року, а також проект Народної Конституції України 2009 року.

Тематична виставка  Конституцій діятиме до 1 липня.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.