Верховний Суд повним складом ухвалив рішення щодо газової справи: в діях Юлії Тимошенко немає злочину

У «газовій» справі Юлії Тимошенко нарешті поставлено крапку.

У вівторок, 24 червня, захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко отримав на руки рішення Верховного Суду України, яке було ухвалено повним складом суду (42 судді) на спільному засіданні всіх палат.

“ВерховнийСудуповному cкладінасвоємузасіданнііззастосуваннямрішенняЄвропейськогосудузправлюдинивизнавнарештіте, щоупродовжтрьохроківвизнаваламіжнароднаієвропейськаспільнота, політикиіправники, щов 2009 роціЮліяТимошенкожоднихзлочинівневчиняла”, – наголосивСергійВласенконабрифінгудемонструючи  рішенняВСУ, підписаневсімасуддямиВСУіухвалененапідставірішенняЄвропейськогосудузправлюдини, якийвизнавнезаконнимарештЮліїТимошенкоівстановив, щосуддяКіреєв, слухаючисправуТимошенко, діяввсуперечзакону, свавільнотаупереджено.

За словами захисника, Верховний Суд України встановив, що Юлія Тимошенко, як прем‘єр-міністр, діяла законно та не вчиняла ніякого злочину під час укладання НАК «Нафтогаз України» та РАО «Газпром» газових контрактів. У  її діях не було навіть натяку на перевищення службових повноважень, а відтак газова справа закрита через відсутність не те що складу, а події злочину.

Захисник процитував рішення ВСУ, у якому зазначається, що «…Кабінет міністрів України не наділений повноваженнями затверджувати директиви суб’єктам господарської діяльності на ведення переговорів та укладання контрактів. А тому видання Тимошенко Ю.В. директиви для делегації НАК «Нафтогаз України» щодо укладання контракту купівлі-продажу природного газу в 2009-19 рр. не може розцінюватися як перевищення влади та службових повноважень.

Виходячи з положень норм закону Верховний Суд дійшов висновку про відсутність у даній кримінальній справі події злочину, передбаченої ст. 365 КК України».

За словами Сергія Власенка, рішення Верховного Суду зайвий раз підтвердило, що переслідування Юлії Тимошенко не мало під собою юридичних підстав, а відтак було політично мотивованим.

«Нарешті поставлена жирна крапка в «газовій справі» Юлії Тимошенко. Підкреслюю, усім складом Верховного Суду України і таким чином визнано, що все те, що відбувалося з Юлією Тимошенко упродовж трьох років, було нічим іншим, як політичними репресіями та політично мотивованою пропагандою з метою знищення основного опозиційного політика – Юлії Володимирівни Тимошенко», – наголосив Сергій Власенко.

Він також назвав пропагандою та брехнею заяви попереднього режиму про те, що  Україна начебто платить найвищу в Європі ціну.

«Ні про яку найвищу ціну ми говорити не можемо», – наголосив захисник, додавши, що газові контракти, укладені у 2009 році, були типовими для всіх країн Європи.

 http://batkivshchyna.com.ua/news/20273.html

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.