Конкурс на кращий проект пам’ятника «Небесній сотні»: чесні умови для всіх?

До оголошення результату відбору кращого пам’ятника на честь Героїв «Небесної сотні» залишаються лічені дні. Якби не одне «але». Пам’ятник, тим більше, меморіальний, неможливо звести без архітектурного супроводу. Думка архітекторів важлива з точки зору загального плану району, загального плану розвитку територій, громадського простору. Народна ініціатива має опиратися на компетентну думку спеціалістів.

Три місяці тому Голова обласного управління Спілки архітекторів України Сергій Козак звернувся з відповідним листом-зверненням до мера міста Сергія Мельника. Зокрема, було запропоновано ввести до складу журі не менше двох третин фахівців (художників, архітекторів); визначитись із місцем майбутнього пам’ятника – трагічні події лютого 2014 –го у Хмельницькому відбулися біля будівлі СБУ; голову та заступника голови журі обирати таємним голосуванням. Наразі склад журі залишився тим самим, без врахування ініціативної групи архітекторів та художників. Від Національної Спілки художників України у журі представлений голова обласного осередку НСХУ Михайло Мастикаш, від обласної Спілки архітекторів України немає нікого…

–          Із чотирьох представлених на конкурсі робіт потрібно вибрати найдостойнішу, – вважає хмельницький художник і скульптор Автанділ Гігаурі. Вже із самого початку автори проектів були поставлені в нерівні умови. На розсуд громадськості спершу принесли усі 4 роботи. Потім – дві з них забрали (на доопрацювання) і виставили разом з усіма лише через тиждень(!). Це вже є порушенням умов конкурсу. Адже роботи на момент проведення конкурсу повинні бути завершені  й експонуватися усі без винятку. – Чесні умови – для всіх конкурсантів, наполягає А. Гігаурі.

Наразі хмельничани мають останній шанс вплинути на перебіг конкурсу. Просто прийдіть й оберіть серцем серед представлених проектів найкращий.

1

 

2

 

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. О, відчувається, що запахло грішми і почали гризтися між собою архітектори, вишукуючи якісь міфічні помилки. На Майдані, у лавах борців проти банди януковича, не було жодного архітектора, адже їм і при банді жилося непогано. А от пам’ятник вони готові будувати, бо там великі гроші – 500 тис. грн.

  2. Щось не те Козак в журі Карвасарний в журі і інші тоже. Чого сир бор? Краще б пропозиції давали архатекторти! Щоб не 4 було а як в Тернополі 16! Не хотять бо пахать треба! То чого гризтися як самі робити не хотять! Читач правий!

  3. ,,Читачу та глядачу,,! Скажу,що ви не праві! Бо на той час коли навіть на хмельницькому майдані, коли в листопаді та грудні на майдані стояла купка людей в 50-100 чоловік,які слухали патріота Самчишина і замерзали в сніг і вітер спочатку, багато мешканців Хмельницького практично не підтримували майдан. Сиділи в дома і боялися висунути носа в страху перед януковочем та його бандою, Козак Сергій та той самий Гігаурі Автанділ разом з своїми малочисленними колегами і в обід і в вечері постійно підтримували своєю присутністю не багаточисленні мітинги проти банди, щоб не згас той шанс заради змін в країні для звичайних та порядних людей. І жоден з присутніх тоді не думав про гроші. Тому не треба судити всіх по собі. Зараз зявилося багато крикунів ,, борців за справедливість,, і так далі, більшисть з яких ,навіть, на хмельницькому майдані, не мають ні якого відношення до тих боремних та небезпечних подій і які відсиділись в той час в ,,кущах,, а тепер голосніше всіх кричать, які вони борці за справедливість.За для справочки, дуже цікава поява Миколи Мазура на хмельницькому майдані, цей чоловьяга зявився лише в той час,коли загинуло багато людей в Києві і було декілька жертв і в самому Хмельницькому. Загадка, що змусило цю людину прибігти на хмельницький майдан, напряжіть свої мізки,якщо вони в вас є і поміркуйте. ви не задавали собі питання, чому місська влада та деякі представники ради майдану, так підтримують цього чоловягу?! Це вам приклад і завдання найдіть подібних серед вас! Порада ,згадайте Т. Г. Шевченка та його попередження у віршах!

  4. Діденко очолює комісію,дурдом. Вона завжди вилізає,як чорт з табакерки. Мельник іі підтримує. Виставте роботи на сайт,ознайомте людей і дайте строк 3 місяці. Оголосіть переможця і все. Дурнею займаєтеся. Місто давно брехливе,пора вже поразганяти тих алкоголіків Мазурів і Карвасарних!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.