Громадські організації пропонують продати пам’ятник Леніну на Всеукраїнському аукціоні, а виручені кошти витратити на потреби військових області.
Нагадаємо, що 21 лютого у парку ім. Чекмана активістами революції Гідності було повалено пам’ятник В.І. Леніну. Відтоді він зберігається у зеленому господарстві.
Були пропозиції пустити пам’ятник на металобрухт, однак член ради Майдану Алім Міщук вважає це недоцільним.
“Це не просто металобрухт, нехай навіть бронзовий. Він має ще ідеологічну цінність для певної групи людей. Перш ніж здати в пункт прийому кольорових металів, варто спробувати його продати на відкритому аукціоні. Так ми зможемо отримати не лише вартість металу, а й “ідеологічну націнку”. Байдуже хто його купить, можливо це навіть будуть комуністи з Росії – головне – аби гроші прийшли в Україну, на Хмельниччину, а тут їх направлять на потреби військових області”, – розмірковує Алім Міщук.
Хмельницький міський голова Сергій Мельник схвалює аукціон, але не бажає здавати «вождя революції» на металобрухт.
“Пам’ятник важить близько шести тон, вартість бронзи 40 грн\кг. Отже, приблизно 240 тис грн. Раніше було прийнято рішення переплавити його на два інших – Небесній Сотні та Лесі Українці. Однак купувати нову бронзу нам доведеться уже за іншою ціною, значно більшою. Пропоную замовити експертну оцінку, для того аби дізнатись реальну вартість Леніна. Це не чиста бронза, а з домішками чугуну – спеціальна суміш для пам’ятників. Краще приберегти цей матеріал для інших скульптур, аніж віддавати на аукціоні за безцінь”, – коментує ситуацію Сергій Мельник.
Також міський голова уточнив, що єдиний монумент Хмельницького, що має художню цінність – це погруддя Франка, зроблене видатним скульптором Михайлом Лисенком.