Апеляційним судом задоволено скаргу прокуратури Хмельницької області та скасовано постанову Летичівського районного суду про закриття справи стосовно колишнього начальника відділення ДАІ Летичівського райвідділу міліції Віктора Біланя за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-2 КУпАП (порушення обмежень щодо використання службового становища з одержанням неправомірної вигоди).
Рішення Феміди винесено 23 жовтня, повідомляє прес-служба облпрокуратури.
Факт одержання правоохоронцем 100 гривень неправомірної вигоди від водія за непритягнення його до адмінвідповідальності підтверджено апеляційною інстанцією.
Однак, у зв’язку зі скасуванням 18 квітня 2013 року відповідальності за корупційне правопорушення за ст.172-2 КУпАП, провадження у цій справі судом закрито.
За інформацією НГП, перед апеляційним рішенням пан Білань написав рапорт про звільнення з органів і вийшов на пенсію.
Як писав НГП, 27 листопада 2012 року Білань зупинив “ВАЗ”, яким керував журналіст громадської організації з захисту прав водіїв “Дорожній контроль” Олег Бондаренко. Чоловік на відео-реєстратор відзняв дачу хабара, зателефонував в міліцію і повідомив про злочин. ДАІшник взяв 100 грн.
Згодом Віктора Біланя звільнили з лав МВС “за дискредитацію”. Однак не надовго. Летичівський районний суд виправдав ДАІшника, пояснюючи, що “гроші самі впали до рук міліціонера”. Натомість той самий суд звинуватив Олега Бондаренка у дачі хабара і оштрафував його на 2 тис. грн.
Вирок вступив у силу, і Біланя поновили на роботі. Згодом обласна прокуратура змушена була виправдовуватися. Мовляв, у районі прокурор апеляційну скаргу відправив звичайним листом, котрий дорогою просто загубився.
Схожі матеріали:
- Для продовження експерименту хмельницького ДАІ не вистачає пального – Птащук
- Василь Птащук: “Експеримент хмельницького ДАІ показав зменшення вуличної злочинності”
- У Хмельницькому об’єднена патрульна служба приступила до цілодобового чергування вулиць
- Експеримент ДАІ: хмельницькі міліціонери обіцяють не гонитися за протоколами
- Експеримент хмельницького ДАІ: як виховати універсального правоохоронця