Бондар пропонує удосконалити механізм передачі земельних ділянок

Народний депутат України від фракції Партії регіонів (191 виборчий округ) Віктор Бондар разом з бютівцем Денисом Дзензерським пропонують ухвалити зміни до Земельного кодексу України (щодо удосконалення механізму передачі земельних ділянок, відчужених для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності).

Відповідний законопроект 16 жовтня зареєстрований у Верховній Раді.

Автори зазначають, що практика застосування норм чинного законодавства при оформленні права на землю під об’єкти, пов’язані з проведенням ЄВРО-2012, для споруд­ження проектів державного значення, магістральних ліній електропередач, інших об’єктів енергетики підтвердила наявність прогалин у законодавчих актах і необхідність удоско­налення ряду положень. Зокрема, не врегульованими є питання щодо відведення для суспільних потреб земель, які викуплені органами державної влади або місцевого самоврядування для таких потреб.

“На даний час, складається ситуація, коли, наприклад, викуп здійснює один орган – районна державна адміністрація, а відведення таких земельних ділянок заявнику згідно із ст. 122 Земельного кодексу України повинно здійснюватись іншим органом – обласною державною адміністрацією або територіальним органом з питань земельних ресурсів”, – вважають нардепи.

“При цьому, районна державна адміністрація забезпечує викуп земельних ділянок за кошти районного бюджету, а згідно із ст. 122 Земельного кодексу України при відведенні таких ділянок договір повинен укладатись із обласною державною адміністрацією або територіальним органом з питань земельних ресурсів. Таким чином, надходження від продажу або оренди викупленої земельної ділянки не повертається до районного бюджету”, – наголошують політики.

Метою законопроекту є створення правових передумов для належного функціонування механізму відчуження земельних ділянок для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, та, як наслідок, створення передумов для реалізації інвестиційних проектів загальнодержавного значення, які реалізуються в т.ч. із залученням іноземних інвесторів.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.