Депутат Хмельницької обласної ради, секретар постійної комісії з питань науки, освіти, культури, молоді, спорту та туризму Віталій Олуйко вважає, що комунальний заклад облради “Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія” може стати коледжом.
Таке припущення він висловив “Незалежному громадському порталу”.
На його думку, це станеться після ухвалення нового закону про вищу освіту в Україні.
“За новий законом про вищу освіту, гуманітарно-педагогічна академія не зможе бути ані академією, ані університетом. Тому що, не має 10 тисяч студентів. Скоріше за все, стане педагогічним коледжом і готуватиме молодших спеціалістів і бакалаврів. Її нішою залишиться підготовка спеціалістів для дитячих садків і початкових класів”, – сказав депутат.
Олуйко переконаний, що в області залишиться тільки два класичних університети: Хмельницький національний університет і Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. Окремо діятиме Національна академія Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького, оскільки це спеціалізований вуз.
“Навіть Подільський державний аграрно-технічний університет (Кам’янець-Подільський), на мою думку, розіб’ють на факультети і передадуть до складу національного університету імені Івана Огієнка. Адже подібна задумка у 1918 році була в самого Івана Огієнка – створити педагогічні і сільськогосподарські факультети”, – наголосив місцевий обранець.
На переконання Олуйка, для України стільки випускників з вищою освітою не потрібні, оскільки “їхні дипломи лежать, а вони працюють не за спеціальностями, а в грішому випадку – просто виїжджають на заробітки”.
“Виникає абсурдна ситуація – зараз в Україні людей з вищою освітою більше, ніж в Японії. Попри те, що нам не вистачає фахівців із середньо-спеціальною освітою та робітничих професій”, – зазначив В.Олуйко.
Як повідомляв НГП, трудовий колектив комунального закладу “Хмельницький університет управління та права” (ХУУП) виявив бажання приєднатися до Національного університету “Одеська юридична академія” на правах юридичної особи.
Схожі матеріали:
- Залишки цільових субвенцій за 2024 рік мають бути перехідними на 2025 рік
- Хмельниччина отримає 35,5 млн гривень освітньої субвенції
- На Хмельниччині 13-річна дівчинка з маленького села бореться за своє право на якісну освіту
- З 1 вересня на Хмельниччині не відкриється 15 шкіл
- Через технічні проблеми в Міносвіті випускники хмельницького медколеджу не могли вступити до вишів України