Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія може стати коледжом – Олуйко

Депутат Хмельницької обласної ради, секретар постійної комісії з питань науки, освіти, культури, молоді, спорту та туризму Віталій Олуйко вважає, що комунальний заклад облради “Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія” може стати коледжом.

Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія. Фото wikimapia.org

Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія. Фото wikimapia.org

Таке припущення він висловив “Незалежному громадському порталу”.

На його думку, це станеться після ухвалення нового закону про вищу освіту в Україні.

“За новий законом про вищу освіту, гуманітарно-педагогічна академія не зможе бути ані академією, ані університетом. Тому що, не має 10 тисяч студентів. Скоріше за все, стане педагогічним коледжом і готуватиме молодших спеціалістів і бакалаврів. Її нішою залишиться підготовка спеціалістів для дитячих садків і початкових класів”, – сказав депутат.

Олуйко переконаний, що в області залишиться тільки два класичних університети: Хмельницький національний університет і Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. Окремо діятиме Національна академія Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького, оскільки це спеціалізований вуз.

“Навіть Подільський державний аграрно-технічний університет (Кам’янець-Подільський), на мою думку, розіб’ють на факультети і передадуть до складу національного університету імені Івана Огієнка. Адже подібна задумка у 1918 році була в самого Івана Огієнка – створити педагогічні і сільськогосподарські факультети”, – наголосив місцевий обранець.

На переконання Олуйка, для України стільки випускників з вищою освітою не потрібні, оскільки “їхні дипломи лежать, а вони працюють не за спеціальностями, а в грішому випадку – просто виїжджають на заробітки”.

“Виникає абсурдна ситуація – зараз в Україні людей з вищою освітою більше, ніж в Японії. Попри те, що нам не вистачає фахівців із середньо-спеціальною освітою та робітничих професій”, – зазначив В.Олуйко.

Як повідомляв НГП, трудовий колектив комунального закладу “Хмельницький університет управління та права” (ХУУП) виявив бажання приєднатися до Національного університету “Одеська юридична академія” на правах юридичної особи.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 7

  1. а зарплати викладачів постраждають?

  2. А відмінювання іменників треба би повторити. Хоча б “коледж”))))

  3. А куда же проффффесоров девать будут.Их же наштамповали до хренища.А в среде военных специалистов профессор-это чистый нонсенс,достаточно посмотреть на предметы обучения и их тематику.

  4. жах
    так зручно вищу освіти здобувати саме в обласному центрі…

  5. Правильно. Бо було училище, ним і залишилося. А назватися можна хоч Папою Римським.. Багато негарного говорять і про адміністрацію , і про викладачів цього “закладу”…свого роду контабір з дисципліною, жіночий пансіон)))))

  6. Чи можна вступити після 9 класу на вчителя мол класів

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.