День міста під дощем – ФОТО

Відзначення 582-річниці Хмельницького розпочалося з рясного дощу. Чиновники, які прийшли до пам’ятника гетьмана Богдана Хмельницького, юрбилися під деревами з парасольками. Найкомфортніше чекав на офіціоз народний депутат України Олег Лукашук — сховався від негоди у комфортній “Тойоті” з номерами Верховної Ради.

вінок

На покладання квітів завітали майже усі перші особи міста та області, окрім голови облдержадміністрації Василя Ядухи. Його підміняв перший заступник Вадим Гаврішко.

Вадим Гаврішко

Вадим Гаврішко

— Передаю щирі вітання від губернатора Хмельниччини. Місту Хмельницький є чим пишатися, зокрема, це колектив “Козаки Поділля”, який прославляє нас на всю країну. Тому гордіться хмельничани своїм містом й прославляйте його. Процвітання і родинного щастя, — побажав чиновник.

Від обласної ради покладальну делегацію очолив голова ради Микола Дерикот.

— День міста — це свято кожної родини. Хмельницький розвивається в усіх напрямках: будівництво, підприємництво, промисловість. Хочу, щоб сюди завжди заходили інвестиції. Я бажаю всім здоров’я, щастя і всіх благ, — сказав він.

Сергій Мельник і Микола Дерикот

Сергій Мельник і Микола Дерикот

На правах господаря третім мав слово міський голова Сергій Мельник.

Сергій Мельник

Сергій Мельник

— Передусім дякую всім хмельничан за їхню працю. Адже завдяки цьому Хмельницький стає кожного дня комфортнішим, ошатнішим; радують око сквери і парки; гостинно запрошують охочих кав’ярні й кафе; розвивається освіта й охорона здоров’я. Бажаю здоров’я, благополуччя і любіть своє місто.

Завершив цю словесну “кавалькаду” нардеп Олег Лукашук, який побажав місту, щоби воно й надалі молоділо.

Олег Лукашук

Олег Лукашук

“Незалежний громадський портал” пройшовся святковим ранішнім містом і побачив доволі контрастні картини. Здається, що ми знайшли саме той сквер, який, за визначенням Мельника, “радує око”.

Сквер імені Тараса Шевченка до Дня міста підготували своєрідно: реконструкцію фонтанів, яку розпочали ще в липні, приховали за світлинами старого Хмельницького. Щоправда, не до кінця. Це тільки з вулиці Проскурівської, кудою повинна пройти святкова театралізована хода. По боках — від вулиці Грушевського і самого кінотеатру Шевченка — облаштували ятки, що слугуватимуть символічними масками зруйнованих фонтанів.

сквер Шевченка

сквер Шевченка

Фонтани

Фонтани

Будівельний “марафет” біля скверу наводить двоє робітників, котрі закінчують кладку тротуарної плитки.

Тротуарні роботи у свято

Тротуарні роботи у свято

— Нам сказали, що цими доріжками йтимуть гості, тому маймо завершити роботи, — ділиться один з працівників.

А далі видає справжню сенсацію.

— Коли копали траншеї біля фонтанів, наткнулися на давню кладку. Приблизно на глибині 2,5 метрів є мурована арка. Кажуть, що це може бути єврейська фабрика. Однак дали вказівку все засипати землею.

день-міста

Те, що місце, де зведені фонтани, має історичний клондайк, підтвердив паркувальник.

— Я бачив, як робітники розкопали підвал НКВД. Тут у 30-ті роки минулого століття “трійка” розстрілювала простих мешканців. Чому місто не створило комісію з дослідження цієї знахідки? Адже це історія Хмельницького, — резюмував він.

Усі фото Віталія Тараненка.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Один коментар

  1. сходіть ще пофотографуйте набережну, можна привокзальну площу. вони точно радують око, ніби після бомбардування. наговорили дурниці і пішли пити.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.