Влада затягує з мораторієм на закриття шкіл

Верховна Рада затягує з розглядом законопроектів про встановлення мораторію на закриття шкіл державної і комунальної форми власності через проблеми з держбюджетом. Про це заявив позафракційний народний депутат Сергій Лабазюк, який є автором одного з відповідних законопроектів.

Політик нагадав, що вчора парламентарії так і не змогли розглянути соціальні ініціативи. Затягування розгляду почалося з ранкового пленарного засідання. У середині робочого дня депутати встигли обговорити лише один соціальний проект постанови народного депутата О. Донія про мораторій на закриття шкіл у селах, який в результаті «провалили». Після чого вже о 2  годині пленарне засідання парламенту закрили, залишивши без розгляду цілий ряд законопроектів.

«Мій законопроект був однозначно не політизований. Перше – це мораторій до прийняття бюджету 2014 року. Друге – Уряд дає завдання місцевим органам влади ще раз проаналізувати демографічну ситуацію у сільській місцевості де є перспектива можливого закриття навчального закладу. Третє – передбачити в бюджеті 100% виконання програми «Шкільний автобус», яка, на жаль, виконана не в повному обсязі і більшість сільських шкіл ще не отримали автобусів. І тільки після того, як це все буде зроблено і буде збільшено фінансування шкіл, які прийматимуть дітей з інших сіл, певну частину шкіл доведеться закрити» , – пояснив С. Лабазюк.

Нардеп вважає, що для досягнення, поставленої мети – необхідно прийняти законопроект. Однак, за його словами, в Парламенті спеціально та відкрито затягнули час, щоб не розглянути цей проект, як і інші соціальні ініціативи такого спрямування, які були у порядку денному на цей день.

«Мабуть, є вказівка, щоб зараз не розглядати і не приймати законопроекти, які впливають на видатки бюджетоутворення. У першу чергу, це відчувалось з боку Фракції Партії регіонів, яка виступила проти введення такого мораторію, тим самим власними руками позбавили наших дітей майбутнього – конституційного права на отримання освіти» , – зазначив нардеп.

Проте, за словами Лабазюка, це «не той випадок», коли документ «можна футболити».

«Минулої зими, коли були заметені дороги і не було під’їзду до сіл,  діти не могли потрапити до школи. В багатьох випадках елементарно не було автобусу. Ситуація може повторитися і цьогоріч» , – вважає нардеп.

 «Проблема в тому, що Уряд не створив необхідних умов для розвитку соціальної сфери в сільській місцевості, що потягло за собою втрату робочих місць. Село вимирає.

Влада постійно повторює, що перспектива країни – це аграрний сектор, але за роки незалежності ми чуємо лише обіцянки. До цього часу реально нічого для села не зроблено. Тому такі законопроекти вкрай важливі для сільської місцевості. Цього вимагають від мене виборці під час зустрічей на окрузі. Тому якщо закрити школи і не зберегти приміщення, через рік -два вони розваляться. І що тоді ? Якщо через 5 років народжуваність збільшиться, постане нове питання – реконструкції або будівництва таких шкіл у селах. А це – десяток мільйонів гривень. Прийшов час для реальних дій, а не пустих обіцянок» , – підкреслив нардеп.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. тож Лабазюк і є влада. він з Партії регіонів. Його друг це голова Волочиської адміністрації.

  2. http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=2633
    Подивіться як голосували регіонали.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.