Комуністка Борита пропонує відзначити 70-річчя звільнення Хмельницької області від німецько-фашистських загарбників

Народний депутат України від Комуністичної партії України Ольга Борита зареєструвала законопроект про відзначення 70-річчя звільнення Червоною Армією Хмельницької області від німецько-фашистських загарбників.

Відповідний документ зареєстрований у ВР 16 вересня.

У пояснювальній записці зазначається, що метою проекту постанови є “гідне увіковічення пам’яті загиблих воїнів-визволителів, учасників бойових дій, що велися за визволення Хмельницької області, інших битв і боїв  Великої Вітчизняної війни, вшанування безсмертного подвигу ветеранів війни, формування загальнонаціональної гордості за славетних захисників Вітчизни”.

Борита хоче контроль за виконанням Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

Поза тим нардеп від ВО “Батьківщина” Микола Томенко на пленарному засіданні ВР 17 вересня закликав обранців не голосували окремо за постанови щодо конкретних міст в частині Великої Вітчизняної війни.

“Є ініціатива комітету, і ми проголосували 70-річчя звільнення України. І це загальнодержавна подія, питань нема. Якщо ми будемо рухатися по містах, селищах і селах, ну це перетворимо в абсурд ситуацію. Тому просити депутатів, якщо є постанова загальнодержавна, то все, що стосується міст, селищ приймати на рівні обласних рад, оскільки ми зараз дійдемо до того, що у нас кожне село ми будемо святкувати, як вони почали форсування Дніпра і закінчили форсування Дніпра. Це нівелює саму ідею”, – вважає він.

Довідка НГП. 4 квітня 2014 року планується відзначити 70-ту річниця остаточного звільнення Червоною Армією Хмельницької (до 1954 р. Кам’янець-Подільської) області від німецько-фашистських загарбників.

За час свого панування в області фашисти розстріляли та закатували 477 698 мирних громадян і військовополонених, зокрема, у місті Проскурові (нині Хмельницький ) – 81 тисячу. Більш як 117 тис. чоловік було вивезено на каторгу до гітлерівської Німеччини.

Загалом, у боротьбі проти фашистів в області брали участь понад 20 тисяч чоловік, 37 партизанських загонів, об’єднаних у п’ять партизанських з’єднань.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. портал продався комуністам

  2. Німці знищили 81 тисячу а Сталінські прибічники-85 тисяч -згідно документів “Реабілітовані історією”

    То від чиєго іга святкувати визволення?

  3. Хоч один нормальний законопроект від Хмельницьких депутатів!!!!

  4. Брату було б 90 літ, загинув в Польщі.Німець прикував себе на вершині гори і поливав вогнем. Потрібно було знищити смертника…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.