Комісія з Енергоатому розслідує аварійну ситуацію на ХАЕС

За рішенням керівництва ДП НАЕК «Енергоатом» створено комісію з розслідування події, що сталася 11 вересня на Хмельницькій АЕС.

Як повідомляє прес-служба відомства, 11 вересня о 16 год. 06 хв. на енергоблоці №2 Хмельницької АЕС під час виконання планових робіт з переміщення крана кругової дії було пошкоджено поручні перевантажувальної машини, що здійснювала операції з установки відпрацьованої тепловиділяючої збірки (ТВЗ) в транспортний контейнер.

Внаслідок цього роботу перевантажувальної машини було негайно зупинено. Після перевірки працездатності перевантажувальної машини та здійснення огляду і контролю герметичності відпрацьованої ТВЗ, роботи з відпрацьованим ядерним паливом було продовжено.

Подія кваліфікується за Міжнародною шкалою ядерних подій ІNES: нижче шкали / рівень «0». Порушень меж безпечної експлуатації не було. Радіаційний стан не змінювався і перебуває в нормі.

На енергоблоці №2 станом на 12.09.2013 триває 35 доба планово-попереджувального ремонту. Стан реакторної установки – зупинка для ремонту. Здійснюються планові роботи з відправлення відпрацьованого ядерного палива.

Довідково. 8 серпня 2013 року о 12 год. 09 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі України для проведення середнього планово-попереджувального ремонту (ППР).

Тривалість ППР 60 діб. Серед основних робіт заплановано здійснити ремонт реакторної установки, турбогенератора, парогенераторів, ремонт каналів систем безпеки, ремонт основного та допоміжного устаткування, роботи із продовження ресурсу обладнання. Заплановано здійснити також ряд заходів із реконструкції і модернізації згідно із комплексною програмою підвищення безпеки.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.