Добудова двох енергоблоків ХАЕС на старих конструкціях неможлива – еколог

Голова Хмельницької обласної організації Українського товариства охорони природи Юрій Рєзніков вважає, що добудова 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС на старих конструкціях неможлива.

“Нещодавно було засідання НКРЕ, протокол якого я маю. І там вказано, що проектом передбачена сучасна система захисту. Але її не можна реалізовувати на старих блоках… Оскільки рішення добудови вже прийняте, то будемо з ними боротися через суди”, – наголосив еколог.

Ю.Рєзніков поінформував, що Окружний адміністративний суд Києва наприкінці травня цього року зареєстрував позовну заяву Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. У заяві позивач просить Феміду визнати дії відповідача під час підготовки проекту Закону України «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької атомної електричної станції»  протиправними.

“Там, де крутяться великі гроші, завжди є спокуса. І наша позиція незміннна – ми проти добудови нових блоків (ХАЕС – ред.). У нас на атомній перший енергоблок вже вичерпує свій ресурс, і, впевнений, йому “продовжать життя”, – заявив Ю.Рєзніков.

Як повідомлялося, у Кабміні будівництво двох блоків Хмельницької атомної електростанції оцінили майже у 40 мільярдів гривень.

Нагадаємо, Україна може отримати від ЄБРР 300 млн євро на безпеку АЕС.

Довідка НГП. У березні 2012 року Державна інспекція ядерного регулювання схвалила техніко-економічне обґрунтування будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС з низкою поправок, пов’язаних з необхідністю обґрунтування можливості інтеграції реакторної установки типу ВВЕР-1000/В-392 в існуючі будівельні конструкції енергоблоків.

У січні 2011 року Верховна Рада ратифікувала угоду між урядами України й Росії від 9 червня 2010 року про співробітництво з добудування 3 і 4 енергоблоків ХАЕС.

У квітні 2011 року Росія почала підготовчі роботи з виготовлення реакторних установок для цих енергоблоків. Наразі ХАЕС має два енергоблоки типу ВВЕР-1000 встановленою електричною потужністю 1 ГВт кожний.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.