Подоляни віддають перевагу кредитам у національній валюті

Загальний обсяг вимог за кредитами банківських установ Хмельницької області на 1 липня 2013 році становив 6,1 млрд.грн., що на понад 240 млн.грн. більше, ніж на початок року.

Як повідомляє Управління НБУ в області, на початок липня  частка кредитів, наданих в національній валюті, становила майже 64% і зросла більше ніж на 150 млн.грн – до 3,9 млрд.грн.

Питома вага кредитних коштів, наданих в іноземній валюті, становила 36%. ЇЇ абсолютна сума збільшилася лише на 87 млн.грн – до 2,2 млрд.грн.

Уродовж року залишалась незмінною структура вимог банків за кредитами в іноземній валюті – найбільшу частку становила заборгованість у доларах США (88%). Решту становила заборгованість за кредитами в євро (11%) та в інших валютах (1%).

Що стосується структури кредитних вкладень за категорією позичальників, то  частка вимог за кредитами юридичних осіб складала близько 53% і збільшилась за І півріччя на 3 відсоткових пунктів.

В абсолютному значенні сума таких вимог за кредитами в поточному році зросла на 11% або на 307 млн.грн. до 3,2  млрд.грн. Така ситуація свідчить, що банківська система переорієнтовує свою діяльність на пріоритетне кредитування корпоративного сектору, який стабільно розвивається та має можливість надати в забезпечення кредиту ліквідну заставу.  А помірні темпи збільшення кредитування корпоративного сектору пояснюються наявністю значних зовнішніх ризиків та невизначеністю щодо подальшого розвитку ситуації на ринках.

У структурі кредитів за видами економічної діяльності традиційно для нашої області упродовж поточного року найбільшими були частки кредитів, наданих суб’єктам господарювання: сільського господарства, мисливства та лісового господарства (50%), переробної промисловості (25%), оптової і роздрібної  торгівлі (14%) та будівництва (5%).

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.