Добудову двох енергоблоків ХАЕС “благословили” на здорожчання

Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” надала Державній інспекції ядерного регулювання нову концепцію добудови 3-го і 4-го енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції, що веде до подорожчання вартості проекту.

Про це журналістам повідомив перший віце-президент “Енергоатому” Олександр Шавлаков на колегії Держатомрегулювання, передає видання “Дєло”.

“Якщо коротко, то так (призведе до подорожчання). А якщо повніше, то про конкретні цифри можна буде говорити тоді, коли ми отримаємо техніко-комерційну обгрунтування”, – сказав він.

Нова концепція передбачає будівництво енергоблоків на базі проекту АЕС-92, реалізація якого веде до подорожчання в порівнянні з проектом В-392Б (який розглядався раніше). За словами Шавлакова, до подорожчання будівництва блоків, зокрема, призведе те, що проект АЕС-92 передбачає додаткові системи безпеки в порівнянні з проектом В-392Б.

Крім того, згідно з результатами держекспертизи, проект АЕС-92 не може бути реалізований на існуючому майданчику будівельних конструкцій, тобто знадобиться зносити ці конструкції або зводити нові незалежно від них.

Згідно з озвученою на колегії інформації, на відновлювально-консерваційні роботи по будконструкціям 3-го блоку ХАЕС було витрачено 35 млн гривень.

Як відомо, віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко вважає доцільним будівництво нових енергоблоків для атомних електростанцій замість добудови 3-го і 4-го енергоблоків на ХАЕС. В кінці 2012 року прем’єр-міністр Микола Азаров заявляв, що в 2013 році Кабінет Міністрів вважає пріоритетом будівництво 3-го і 4-го енергоблоків на ХАЕС та будівництво заводу з фабрикації ядерного палива (селище Смоліне, Кіровоградська область).

Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” (Київ) планує завершення будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС в 2018 і 2020 роках, відповідно.

Довідка НГП. “Енергоатом” експлуатує Запорізьку, Рівненську, Хмельницьку і Південно-Українську АЕС, а також об’єднує Ташлицьку ГАЕС і Олександрівську ГЕС (всі три – Миколаївська область) .До складу компанії входить також Донузлавська ВЕС (Крим).

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.