Податки за гриби і ягоди будуть брати з підприємців – Управління лісового та мисливського господарства

Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства оприлюднило інформацію про те, хто ж все таки повинен сплачути податки за збір у лісі грибів, ягід та горіхів.

Зіславшись на рішення Хмельницької обласної ради від 17 травня 2012 року № 28-11/2012 «Про встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення», відомство лісівників заявило, що “ставки збору застосовуються лише для осіб, які займаються підприємницькою діяльністю і здійснюють заготівлю грибів, ягід, тощо на промисловій основі тобто для її подальшої реалізації. Така заготівля здійснюється при наявності спеціального дозволу – лісового квитка”. З людей, котрі збирають у лісі ягоди для власного споживання проводиться, збір проводитиметься безкоштовно.

В облуправлінні лісового та мисливського господарства також зазначили, що, відповідно ст.77 Лісового кодексу України, спеціальне використання лісових ресурсів, крім розміщення пасік, є платним. Збір за спеціальне використання лісових ресурсів визначається Податковим кодексом України.

Як відомо, Народний депутат від ВО “Батьківщина” Микола Томенко звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням оскаржити рішення Хмельницької обласної ради від 17 травня 2012 року, як незаконне, оскільки, “мова йде про те, що керівництво Хмельницької області вирішило ввести додаткові місцеві збори та податки для громадян за збір у лісах грибів, ягід, горіхів”.

Про це повідомляє персональний сайт політика.

На його думку, вичерпний перелік місцевих та загальнодержавних податків і зборів визначається Податковим кодексом, який затверджується Верховною Радою України.

“Така логіка дій від місцевого голови ОДА (подання на сесію облради робив губернатор Ядуха – НГП) не є дивною. Адже він на сьогодні прославився тим, що його родина та близькі до нього люди масово беруть в оренду озера на території області. А тому тепер, за логікою речей, очевидно, вирішили, що ліси, гриби та ягоди – це власність влади Хмельниччини, якою вона може користуватися безкоштовно, а всі інші – за гроші”, – зазначив М.Томенко.

 

ставки-збору

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.