Робота хмельницьких дільничних комісій – у зародковому стані

Дільничні виборчі комісії у Хмельницькому, попри прописаний Законом початок діяльності ще 29 вересня, навіть у перші дні жовтня перебували у зародковому стані.

Про передову роботу ДВК не доводиться говорити й по виборчих округах із центрами в інших містах області, зазначають спостерігачі ГМ “ОПОРА” на Хмельниччині.

Основним чином гальмує роботу та обставина, що склад дільничних виборчих комісій затверджено за поданнями партій з ознаками «технічних». Як правило ці подання мали формальний характер, містили або випадкових осіб, або претендентів, які фігурували більш як у одному поданні. Тепер триває копіткий процес внесення нових кандидатур.

Наприклад, окружна виборча комісія № 187 у Хмельницькому, яка має 83 прості дільниці, повністю замінила представництво у ДВК від партій «Руська єдність», «Братство», Всеукраїнське об’єднання «Центр». Крім того, більше половини фігурантів своїх подань замінили ще вісім суб’єктів виборчого процесу. «Плаваючий склад у нас на багатьох дільницях, процес заміни членів комісій може затягнутися до 23 жовтня. Багатьох змушені відкликати і вносити подання на нових членів, бо люди мали бажання попрацювати членами комісій і записалися до декількох суб’єктів одночасно, – прокоментувала ситуацію заступник голови ОВК Наталія Кострубська (Партія регіонів). – Та вже напевно можна говорити про стабільність керівного складу дільничних комісій».

Хоча, за словами секретаря комісії Наталії Синіцької (партія «Молодь до ВЛАДИ») роботу розпочали дев’яносто відсотків ДВК (прийнято присягу не менш як двома третинами складу) постанов своїх засідань від них іще не надійшло. Це при тому, що ряд дільничних комісій на засідання збиралися у приміщенні окружної комісії. Як виявилося, відведені для них рішенням Хмельницького виконкому від 9 серпня приміщення досі не обжиті, за комісіями не закріплено телефонів. Спостерігачам ОПОРИ не вдається застати представників комісій за адресами виділених приміщень.

Не все гаразд і на інших округах. Наприклад, як повідомляють спостерігачі із одномандатного виборчого округу № 192 з центром у Дунаївцях, окружна виборча комісія не прийняла рішення про утворення дільниць і 27 вересня – наступного після передбаченого календарним планом. О 18-й годині керівництво комісії та її члени розійшлися, та вже з самого ранку виявилося, що без запрошення і участі в засіданні ОВК суб’єктів виборчого процесу дільничні комісії вже були утворені. «Таким чином порушено не тільки статтю 28 Закону «Про вибори народних депутатів України», а й 34 статтю про право брати участь у засіданні виборчих комісій кандидатам у депутати та їхнім довіреним особам», – повідомив регіональному представництву ОПОРИ кандидат у народні депутати України Йосип Вінський (партія «Об’єднані ліві і селяни», самовисування).

Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.