ЦВК не змогла розпустити окружну комісію Хмельницької області за порушення

Центральна виборча комісія учора не змогла ухвалити рішення про дострокове припинення повноважень усього складу окружної виборчої комісії № 193 (Кам’янець-Подільський), повідомляє “Тиждень.ua”.

Ініційоване членом ЦВК Ігорем Жиденком рішення про дострокове припинення повноважень ОВК у зв’язку з порушеннями виборчого законодавства під час проведення жеребкування до складу дільничних виборчих комісій підтримали лише 5 членів ЦВК, 6 проголосували проти та четверо утрималися.

“Суд за позовом ВО “Батьківщина” 5 жовтня скасував постанову ОВК про затвердження результатів жеребкування та зобов’язав ОВК включити представників фракції “БЮТ-Батьківщина” та фракції НУ-НС до складу дільничних комісій”, – повідомив Жиденко.

За його словами, ОВК виконала рішення суду лише напередодні, 9 жовтня.

Жиденко запропонував ЦВК визнати факт систематичних порушень ОВК №193 закону про вибори народних депутатів та достроково припинити повноваження комісії, оскільки її дії призвели до порушення законодавчих вимог щодо утворення дільничних комісій.

“Пропоную також звернути увагу усіх окружних виборчих комісій на необхідність дотримання законодавства при організації та проведенні виборів”, – зазначив член ЦВК.

У свою чергу Ольга Ліпман, яка всього два дні очолює ОВК №193, пояснила, що комісія не могла виконати рішення суду через несвоєчасне отримання його копії, а також через зміни у керівництві ОВК.

“Як тільки ми отримали рішення, ми одразу ж його виконали. Наша комісія працює професійно. Ми стали членами комісії від політичних сил, але ми не маємо партійного впливу при виконанні своїх повноважень”, – наголосила вона.

Водночас представник партії “Батьківщина” у ЦВК Руслан Князевич заявив, що ОВК №193 “є яскравим прикладом “перефарбування” членів комісії”.

“Так, ця голова комісії від фракції “БЮТ-Батьківщина”, вона пропрацювала 2 дні і фактично змінила свою орієнтацію.

Засідання ОВК при проведенні жеребкування відбувалося з грубим порушенням закону. І питання – виконане рішення суду чи ні – не предмет цієї дискусії. Порушення вимог закону є підставою для дострокового припинення повноважень всього складу комісії”, – наголосив він.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.