Поліція Хмельниччини відрила три кримінальні справи – підсумки голосування

З моменту відкриття дільниць та за весь період, доки тривало голосування, до органів та підрозділів поліції області надійшло 91 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства.

Як зазначив заступник начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Валентин Білянський, кожне з цих повідомлень працівники поліції перевірили і в результаті за 9 фактами склали адміністративні протоколи, а у 3 випадках відкрили кримінальні провадження.

Усі три кримінальні провадження відкриті за ч. 2  статті 158-1 Кримінального кодексу України «Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше одного разу, викрадення, пошкодження, приховування або знищення виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі» на підставі виявлених порушень, пов’язаних з нестачею або недоотриманням бюлетенів деякими виборчими комісіями у Віньковецькому, Шепетівському районах та у Хмельницькому.

Серед дев’яти виявлених адміністративних правопорушень зафіксований 1 факт появи голови комісії на робочому місці у нетверезому стані, 3 факти адміністративного підкупу виборців та незаконної агітації у день виборів, 4 факти пошкодження виборцями своїх бюлетенів та 1 факт проведення всеукраїнського опитування малолітньою особою.

34 повідомлення з усіх, які надійшли сьогодні до поліції області, 34 були пов’язані зі скаргами громадян на осіб, які проводили всеукраїнське опитування.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.