Суд повернув у власність громади Кам’янця-Подільського майновий комплекс вартістю більше 6,4 млн грн

За результатами розгляду позовних вимог Хмельницької обласної прокуратури на користь територіальної громади витребувано приміщення та земельну ділянку, розташовані у середмісті Кам’янця-Подільського.

Загальна вартість цілісного майнового комплексу складає більше 6,4 млн грн.

Прокуратурою встановлено, що у 2016 році Кам’янець-Подільською міською радою проведено аукціон з продажу об’єкта комунальної власності – нежитлової будівлі незавершеного будівництва площею 210 кв м, за результатами якого нерухомість за ціною 62 тис грн перейшла у власність місцевої мешканки.

Виявилось, що аукціон та укладення договору купівлі-продажу нерухомого майна за результатами процедури приватизації відбулось з порушенням вимог чинного законодавства та принципів приватизації.

Зокрема, органом приватизації не надано повної інформації про об’єкт та неналежно визначено початкову ціну. Так, в оголошенні про проведення аукціону з продажу будівлі не було зазначено відомості про земельну ділянку, на якій вона знаходиться, щодо можливості її придбання або набуття права користування нею.

У свою чергу це суттєво знизило ціну об’єкта приватизації та позбавило Кам’янець-Подільську міську раду можливості одержати дохід у вигляді орендної плати за землю, оскільки вартість самої лише земельної ділянки понад 6 млн грн.

Враховуючи порушення інтересів держави через ненадходження до міського бюджету значної суми коштів від неправомірного продажу вказаного комунального майна, прокуратура вжила заходи до їх захисту в судовому порядку.

Рішеннями господарського суду Хмельницької області за позовами прокуратури договір купівлі-продажу будівлі визнано недійсним та нерухоме майно витребувано у комунальну власність.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Пошел дерибан очередной!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.